Zniszczyli 40 budynków

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Tylko w niedzielę w nocy, 18 i 19 letni mieszkańcy Rzeszowa przez pomalowanie farbą w sprayu zniszczyli elewacje sześciu budynków. To jednak tylko część „artystycznej” działalności grafficiarzy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy. Policjanci z komisariatu uzyskali informację o osobach, które używając farby w sprayu malują elewację bloków. Natychmiast też udali się we wskazany rejon. Tam w wyniku podjętych poszukiwań zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Zostali oni zatrzymali i wylegitymowani – jak się okazało, byli to 18 i 19-letni mieszkańcy Rzeszowa. Na odzieży obu mężczyzn policjanci zauważyli liczne plamy szarej farby. 18-latek miał również poplamioną farbą twarz i dłonie. W plecaku 19-latka funkcjonariusze znaleźli pojemniki ze sprayem. W związku z tym obaj młodzi ludzie zostali przewiezieni do komisariatu. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości mężczyzn – okazało się, że obaj byli pod wpływem alkoholu. Ponieważ okoliczności w których zostali zatrzymani świadczą, że to właśnie oni mogą być sprawcami zniszczenia elewacji zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że grafficiarze uszkodzili sześć budynków w rejonie ulic Dukielskiej, Krynickiej i Kościelnej, w tym elewację bloku mieszkalnego, garaży, drzwi wejściowe punktu przyjęć dzielnicowego, budynek transformatorowni oraz  lodówkę do napojów przy kiosku. Sprawą zajęli się więc policyjni śledczy.

Szybko okazało się, że sześć uszkodzonych elewacji to tylko część zniszczeń spowodowanych przez sprawców. Młodzi ludzie zniszczyli w ten sposób więcej budynków. W okresie od 10 do 18 marca działając wspólnie uszkodzili 40 elewacji różnych budynków. Spowodowane  tym straty, tylko na szkodę jednej ze spółdzielni mieszkaniowych oszacowano na kwotę 2600 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające. Ustalani są kolejni poszkodowani, szacowane dalsze straty.

pad/KMP

do “Zniszczyli 40 budynków”

 1. Normalny

  Jak was „ludzie” czytam to mi ręce opadają, zapłacą za głupotę, ale dla was dożywocie to by było mało.

 2. wiesiek

  Obciążyć i do odsiadki! Zdjęcia TV Rzeszów pokazać opublikować nazwiska żebyśmy wiedzieli kto bydło wychował

 3. KRUPA

  POWINNI IM WYSMAROWAC RYJE TA SAMA FARBA I KAZAC ODMALOWAC ELEWACJE!

 4. IVAN MAUGER

  JAKO MIESZKANIEC RZESZOWA DOMAGAM SIE SOLIDNEJ I MADREJ KARY DLA OBYDWU DEBILI!
  SKONCZMY Z POBLAZANIEM DLA TEPOGLOWYCH BANDZIORKOW!

 5. Rafał

  No to sobie popracują za swoją głupotę.
  Wyjdzie naprawa wszystkich budynków ze 150 tyś.

 6. abaz

  jeżeli faktycznie ustalani są kolejni poszkodowani to mogę zgłosić, że w ostatnich dniach zostały również pomalowane drzwi wejściowe do klatki przy ulicy Krośnieńskiej 4

 7. bramkarz

  Żadne prowizoryczne kary tylko odrobek 10 – cio krotny zniszczenia

 8. Piotrz

  Połamać ręce.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.