Zniszczyli drogę dojazdową do osiedla

Droga przy ul. Litawora została tak zniszczona przez firmę Skanska, że kierowcy mogą urwać w swoich samochodach zawieszenie. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kierowca pyta, czy firma Skanska zapłaci mu za naprawę auta.

– Robotnicy z firmy Skanska prowadzący budowę przy Uniwersytecie Rzeszowskim przy ul. Litawora zniszczyli totalnie drogę dojazdową do osiedlowego parkingu – mówi zdenerwowany pan Jacek (nazwisko znane redakcji). – Na drodze są ogromne dziury, na których można urwać zawieszenie w samochodzie.

Nasz Czytelnik dodał, że jest w stanie zrozumieć wszystkie niedogodności – łącznie z hałasem od godziny 6 rano do późnych godzin wieczornych – związane z budową. Nie rozumie jednak, dlaczego idąc do swojego bloku, ma brodzić po kostki w błocie. Ciężkie samochody, które dojeżdżają na budowę, rozorały drogę dojazdową na parking i osiedle.

– Czy mam rozmieć, że w przypadku uszkodzenia mojego samochodu firma Skanska pokryje koszty naprawy, a dodatkowo zapłaci raz na tydzień za myjnię? – pyta pan Jacek. – Wysłałem kilka maili do Skanski i kilka razy próbowałem połączyć się telefonicznie z kimś odpowiedzialnym z tej firmy, ale nie spotkało się to z żadnym odzewem.

W tej sprawie zwróciliśmy się do Iwony Walczak, specjalisty ds. komunikacji w firmie Skanska. – Nie użytkujemy tej drogi – poinformowała I. Walczak. – Jednak z dobrej woli czyścimy ją na bieżąco i remontujemy ją, gdy zajdzie potrzeba.

Mariusz Andres