Znów dzieci sprzątały po dorosłych

Kilkanaście worków pełnych śmieci zebrali uczniowie podczas jednej tylko akcji i tylko w części swojego osiedla. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Wyszły na osiedle i uzbierały kilkanaście worków śmieci. Zawstydziły wielu dorosłych.

Pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę” odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska” organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. W Tarnobrzegu sprzątali m.in. uczniowie „jedenastki”.

17 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Sobowie w ramach swoich zajęć szkolnych, zrzucili tornistry i chwycili w ręce worki na śmieci. Dzieci przeszły się po sporej części rolniczego osiedla, posprzątały także lasek przy szkole, przystanki i teren przy pomniku ku czci odzyskania niepodległości.

Koordynatorem akcji w szkole była Krystyna Węgiel-Chojnacka, nauczyciel przyrody, a zebrane odpady uczniowie także posegregowali. Wcześniej przed akcją zorganizowane zostały rozmowy z uczniami na temat ich świadomości ekologicznej i o potrzebie segregowania śmieci i ich recyclingu.

- Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci. Mimo pracy dzieci bardzo dobrze się bawiły, a tą akcją udowodniliśmy, że można przyjemne łączyć z pożytecznym – mówi Justyna Sitek, rzecznik szkoły.

Czy takie akcje mają sens? Naszym zdaniem tak, bo przynoszą nie tylko jednorazowy efekt, ale także uczą dzieci dbania o środowisko. A co Państwo o tym sądzą?

mrok

do “Znów dzieci sprzątały po dorosłych”

  1. kuba

    CZY TO ŁADNIE WYKORZYSTYWAC MAŁOLATY DO SPRZATANIA MIAST A MOZE TYCH SPRACOWANYCH RADNYCH POSŁOW SENATOROW ZAGONIC DO SPRZATANIA ONI MAJA DOSC DIETY A DZIECI TYLKO WORKI I STRACONY CZAS DO ROBOTY DARMOZJADY POD KRAWATAMI POKAZCIE CO POTRAFICIE

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.