Zobacz bulwar wart miliony

2. Na kajakach w kształcie ptaków dzieci mogą za darmo popływać w zatoce, dorośli także bezpłatnie mogą skorzystać z kajaków pływających po Wiśle.

SANDOMIERZ. Bulwar i nowoczesna przystać nad Wisłą oficjalnie otwarte.

W minioną sobotę, mieszkańcy Sandomierza, okolic i turyści mogli wreszcie skorzystać zbudowanego prawie dwa lata bulwaru Piłsudskiego. Inwestycja warta 8 mln zł to najnowsza atrakcja królewskiego miasta.

Władze Sandomierza na dobre postanowiły odbić turystów od lat “zadeptujących” Kazimierz Dolny. Mało, że po swojej stronie mają serialowego Ojca Mateusza, to jeszcze wydały grube miliony na budowę najbardziej romantycznej promenady w Polsce i estetycznej trasy pieszo – rowerowej.

Dwie potężne inwestycje finansowane ze środków własnych i unijnych mają raz na zawsze odmienić oblicze Sandomierza, który przez ostatnie lata nie mógł przebić się do czołówki turystycznych atrakcji w kraju.

Pierwsze z zadań, które pochłonęło 9,8 mln zł to trasa pieszo – rowerowa łącząca tereny nadwiślańskie ze Starym Miastem i parkiem Piszczele. Druga to kompletna przebudowa bulwaru ciągnącego się na długości kilkuset metrów wzdłuż Wisły.
To właśnie ta nowa trasa, uszkodzona nieco przez lipcową nawałnicę, która przeszła nad Sandomierzem prowadzi turystów ze Starego Miasta nad wiślany bulwar, który za kolejne 18 milionów złotych, zupełnie zmienił swoje oblicze.

Nad Wisłą powstaną między innymi:, plac zabaw dla dzieci, nowe alejki, trawniki i miejsca do grillowania i przystań. Wydzielony został również teren na scenę plenerową i wzniesiony nowy obiekt, w którym ulokowano Centrum Informacji Turystycznej. Stary Port został odmulony, pogłębiony i udrożniony i powstała tu przystań.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.