Zobacz fotografie znanej podróżniczki

SANOK. Do 15 kwietnia w sanockim Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać wystawę zdjęć Elżbiety Dzikowskiej i Izabeli Staniszewski, pt. „Norewskie Inspiracje”. Wernisaż tej wystawy miał miejsce 1 kwietnia.

Podczas wernisażu obie panie opowiadały o początkach ich znajomości, wspólnych podróżach, pasji fotografowania, o swoim pobycie w Norwegii, o ostatniej podróży do Japonii. Prezentowane prace poruszają pięć tematów: natura, miejsce, człowiek, droga oraz kultura. Autorki miały na celu ukazanie aktywnego, nowoczesnego społeczeństwa, które jednocześnie jest przywiązane do tradycji i żyje w zgodzie z naturą. Patronem wystawy jest Ambasada Norwegii.

– Zdjęciami i słowem chcemy powiedzieć o życiu w zgodzie z otaczającą naturą i miejscem, w kontynuacji tradycji, poszanowaniu historii i ludzi, aktywnym zaangażowaniu społeczeństwa, prostej życzliwości i tolerancji dla odmienności i różnorodności oraz, przy nowoczesnym zastosowaniu wiedzy i osiągnięć techniki, będącym bezpieczną przyszłością dla całej społeczności – mówią autorki zdjęć, Elżbieta Dzikowska i Izabela Staniszewski.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments