Zobacz Krosno, jak z samolotu

Wieża Kościoła Farnego (na zdj.) oraz podcienia to najbardziej charakterystyczne elementy krośnieńskiej Starówki. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Zabytkowa wieża farna po remoncie i częściowej przebudowie jest piękną wizytówką miasta.

Od lipca turyści, którzy przyjadą do miasta, aby podziwiać atrakcje Centrum Dziedzictwa Szkła, będą mogli także zobaczyć wyremontowaną wieżę Kościoła Farnego na Starówce, wejść na najwyższą kondygnację z punktem widokowym i stamtąd oglądać panoramę miasta. Dodajmy, że jak dotąd możliwe było zwiedzanie wieży tylko do poziomu dzwonów: Mariana, Jana i Urbana. Ten ostatni jest jednym z największych zabytkowych dzwonów w kraju. Władze miasta liczą, że wieża farna będzie magnesem przyciągającym turystów do Krosna.

Z ankiety przeprowadzonej przez magistrat wynika, że wieża farna wzniesiona w latach 1637-1651 jest uważana za jeden z najważniejszych symboli Krosna

Zwiedzanie wieży ma być włączone w “szklany szlak” prowadzący przez miasto. – Wieża Kościoła Farnego będzie czynna od wtorku do piątku od godz. 10 do 15, wejścia będą co pół godziny, z przerwą między godz. 11.45 a 12.15, ostatni zwiedzający wchodzą pół godz. przed zamknięciem. W soboty i niedzielę wieża czynna będzie od godz. 10 do 14 – wyjaśnia Ewa Mańkowska, dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Za bilet normalny trzeba zapłacić 6 zł, za bilet obejmujący wejście tylko do poziomu dzwonów 4 zł, za ulgowy także 4 zł.

Remont zabytkowej wieży farnej kosztował blisko 900 tys. zł (środki w całości pochodzą z budżetu miasta).

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments