Zobacz mistrzów spadochroniarstwa

Lądowanie do celu to nie lada wyczyn. Tak potrafią tylko najlepsi. Fot. Aeroklub Rzeszowski

Lądowanie do celu to nie lada wyczyn. Tak potrafią tylko najlepsi. Fot. Aeroklub Rzeszowski

RZESZÓW. W sobotę w Aeroklubie Rzeszowskim odbędzie się wyjątkowa impreza lotnicza.

21 najlepszych skoczków spadochronowych zaprezentuje w najbliższą sobotę swoje niezwykłe umiejętności podczas Spadochronowych Mistrzostw Podkarpacia w celności lądowania organizowanych przez Aeroklub Rzeszowski. Po zawodach na gości imprezy będą czekały niespodzianki przygotowane specjalnie z okazji Dnia Lotnictwa. To nie lada gratka nie tylko dla miłośników skoków spadochronowych, ale również dla tych, którzy chcieliby przeżyć podniebną przygodę i chcą na własne oczy przekonać się, jaką daje radość.

Spadochronowe Mistrzostwa Podkarpacia w celności lądowania organizowane są już po raz 15. Każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno samych skoczków, jak i mieszkańców Podkarpacia. W tegorocznej imprezie wezmą udział drużyny z Rzeszowa, Mielca, Krosna i słowackich Koszyc oraz Preszowa. W zawodach wystartują również panie – zawodniczki z Krakowa i Warszawy oraz najstarszy skoczek spadochronowy w Polsce – 71-letni Józef Łuszczki, który na swoim koncie ma rekordową liczbę odbytych skoków ze spadochronem – 9 tys.!

- Takich osób jak pan Józef, którzy mogliby pochwalić się tak dużą liczbą oddanych skoków są może 2 lub 3 w całej Polsce – mówi  Bogusław Marszałek, instruktor spadochronowy w Aeroklubie Rzeszowskim. – Ten nasz brylant spadochronowy wywodzi się właśnie z Podkarpacia, z Sokołowa Małopolskiego.

Po zawodach rozpocznie się radosne świętowanie Dnia Lotnictwa. – Przygotowaliśmy wyjątkową atrakcję, wystawę samolotów – zapowiada Bogusław Marszałek. – Będzie można dokładnie obejrzeć maszyny, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na ich temat i porobić zdjęcia, które będą dla wszystkich miłą pamiątką tego dnia. Zapraszamy miłośników lotnictwa i wszystkich, którzy chcieliby spędzić sobotę w niezwykłej atmosferze. Jestem pewien, że ci co przyjdą złapią lotniczego bakcyla i zamarzą o podniebnej przygodzie w naszym Aeroklubie.

Impreza rozpocznie się w sobotę 12 sierpnia o godz. 10 w Aeroklubie Rzeszowskim w Jasionce. WSTĘP WOLNY.

ksz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.