Zobacz zabytkowe auta

RZESZÓW. 14 maja w Rzeszowie przy ulicy Armii Krajowej (Hoffman), już od godziny 9 rano będą się ustawiać zabytkowe samochody i motocykle. Zobaczyć będzie można mercedesy SL, MG midget i sportowe saaby, amerykańskie krążowniki i inne kabriolety czy roadstery.

Perełką wystawy będą pojazdy militarne, które zostaną sprowadzone przez Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów. Podczas trwania tej wystawy do niektórych militarnych transportowców będzie można wsiąść i poczuć się jak żołnierz sprzed siedemdziesięciu lat.

– Tak jak w poprzednich latach w kilku punktach będą stacjonować odtworzone bazy stacjonujących wojsk z różnych armii, m.in. Polskie Wojsko na Zachodzie, Wermacht, Rosjanie z okresu ataku na Niemcy – informuje Paweł Hoffman z Automobilklubu Rzeszowskiego, współorganizator imprezy.

O godz. 13 otwarte zostanie Muzeum Techniki i Militariów, które odbędzie się w drugim końcu miasta na terenie PKP, przy ul. Kochanowskiego. W tym czasie na placu przed zabudowaniami będzie trwał zlot motocykli.

Szczegółowy plan

Sobota, 14 maja

9 – 18 Wystawa zabytkowych i militarnych pojazdów Rzeszów al. Armii Krajowej 16-20 (okolica firmy Kescar i Hoffman), Zlot zabytkowych SAABów.
Otwarcie Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, ul. Kochanowskiego, teren PKP

13 – Próba Górska – Lubenia, droga obok kościoła

18 – Start etapu rajdu pojazdów zabytkowych Rzeszów, al. Armii Krajowej

18:30 – Wyścig uliczny na ul. Moniuszki w Rzeszowie

19 – 22 Uroczysty Konkurs Elegancji zabytkowych pojazdów, Rzeszów Rynek

Niedziela, 15 maja

10 – Start do etapu rajdu, Rzeszów, al. Armii Krajowej

10–15 – Przejazd rajdu na trasie Rzeszów – Kańczuga – Łańcut trasie rajdu odbędą się samochodowe próby sprawnościowe, próby zabawowe, zręcznościowe, oraz z wiedzy turystycznej i historii motoryzacji). Jednym z punktów trasy rajdu będzie przejazd przez firmę pana Wilka zajmującą się renowacją zabytkowych saabów. Z kolei Łańcut ugości rajd organizując konkurs elegancji.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments