Zobaczyć prawdziwego multimiliardera

Mark Skousen przyjedzie zaszczepiać swoje ekonomiczne pomysły nad Wisłą. Przez szczodrość stalowowolskiego magistratu, może zaszczepić je też nad Sanem. Fot. Archiwum

STALOWA WOLA. Prezydent Szlęzak znów szokuje nietypowymi promocjami miasta. Dzięki nim kilkudziesięciu stalowowolan pozna słynnego finansistę

Przez trzy dni w naszym kraju będzie gościł Mark Skousen, wybitny amerykański ekonomista. Zatrzyma się w Warszawie, gdzie wygłosi kilka wykładów. Skousen na swojej wiedzy dorobił się fortuny i za wstęp na jego wykład trzeba będzie słono zapłacić. To ostatnie nie dotyczy mieszkańców Stalowej Woli. Kilkudziesięciorgu z nich magistrat zafundował nie tylko darmowy wstęp na wykład ekonomicznego wizjonera, ale i darmową podróż do stolicy i z powrotem.

Skousen pewnie nigdy by się nie dowiedział, gdzie leży Stalowa Wola, gdyby nie ekonomiczne zacięcie jej prezydenta. Kiedyś już zafundował radnym książki ekonomiczne, za co niektórzy rajcy się na niego obrazili. Teraz funduje mieszkańcom ekskluzywny wykład, bo miasto patronuje wizycie słynnego Amerykanina.
Doradzał CIA, teraz posłuchają go stalowowolanie.

Nie udało nam się dotrzeć do ceny, jaką kancelaria prezydenta zapłaciła za taki przywilej, ale inwestycja, przynajmniej promocyjnie, raczej się opłaciła. Chociażby przez sąsiedztwo na zaproszeniach. Herb Stalowej Woli znalazł się obok godła USA, gdyż jednym z organizatorów wizyty jest Ambasada Stanów Zjednoczonych, a do tego jeszcze Szkoła Główna Handlowa i Centrum im. Adama Smitha. Prezydent Andrzej Szlęzak wygłosi z tej okazji referat w warszawskiej Alternatywnej Szkole Biznesu i Rozwoju Osobistego. W poniedziałek stalowowolanie przeprowadzą szturm na Giełdę Papierów Wartościowych. W jej sali głównej dr Mark Skousen będzie się zastanawiał, „czy Wall Street to Las Vegas?”. Na ten wykład wybiera się kilkudziesięciu stalowowolan, którym Urząd Miasta opłacił wyjazd do Warszawy. Wystarczyło tylko wcześniej zadzwonić do magistratu i zarezerwować miejsce. A warto było, bo za sam wstęp na seminarium prowadzone przez Skousena inni płacą 697 zł.

Skousen jest jednym z najwybitniejszych znawców giełdy i rynku papierów wartościowych. Jako uczony jest cenionym propagatorem austriackiej szkoły ekonomicznej. Wykłada na kilku uniwersytetach, napisał ponad 20 książek. Jest publicystą m.in. magazynów „Forbes” orz „The Wall Street Journal”. Przez kilka lat był doradcą ekonomicznym CIA. Przez kilka najbliższych dni będzie doradzał Polakom, jak zarobić na giełdzie w dobie kryzysu.

jam

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.