„Żołnierze” i „funkcyjni” mają dyskredytować obecne władze miasta

Sławny już w całej niemal Polsce, sądząc po zainteresowaniu nim ważnych osób z tzw. wielkiej polityki, list przemyskiego działacza PiS do byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego miał być tylko prywatnymi zapiskami tego pierwszego i w dodatku miał być w części spreparowany. Tak przynajmniej twierdzi osoba, która się „częściowo” do autorstwa tego dzieła przyznała. Jako, że doniosła do prokuratury, że wykradziono jej te prywatne zapiski i je w części przerobiono, zapewne wkrótce śledczy ustalą jak tam naprawdę było.

Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że propozycje i prywatne przemyślenia działacza, które tak ochoczo i na polecenie przedstawiał posłowi Markowi Kuchcińskiemu są systematycznie, acz dość prymitywnie wdrażane. I to zarówno przez lokalnych działaczy PiS, jak i profil Obywatelska Kontrola Władz Podkarpacia, który – czego bynajmniej nie krył jego założyciel w piśmie do byłego włodarza miasta – powstał, by „patrzeć na ręce” aktualnemu prezydentowi Przemyśla Wojciechowi Bakunowi, co w praktyce oznacza nieustanne szczucie nań i radnych, którzy go popierają. Każda konferencja z udziałem radnych, czy innych działaczy PiS, a także takie, na których towarzyszą im koledzy z „bratniej” Regia Civitas oraz wspierający ich radni z SLD, to powtarzanie jak mantrę, że „Bakun nie chce współpracować i wszystko robi źle”. Kropka w kropka, jak we wspomnianym liście, który jest instrukcją, jak pozbyć się Bakuna, albo ewentualnie zmusić go do tańczenia, jak PiS zagra i tym samym przejąć władzę w mieście. Działacze PiS „nie odpuszczają” tej strategii, choć przecież wiedzą, że po ujawnieniu listu każdy już ją zna. Albo zatem mają przemyślan i nie tylko za osoby szczególnie mało inteligentne, albo po prostu nie mają innego pomysłu na „robienie polityki” w mieście, za to mają sporo buty, pychy i wysokiego mniemania o sobie.

Realizowana konsekwentnie jest także ta część opisanego w liście planu, w której mowa, że tzw. „żołnierze” i „funkcyjni” mają dyskredytować obecne władze miasta i sprzyjających mu radnych, gdzie się da w Internecie. Oczywiście robią to anonimowo korzystając z tzw. fejkowych kont lub niczego nikomu nie mówiących nicków udając przy tym zupełnie zwyczajnych przemyślan zatroskanych o los miasta pod rządami „tego strasznego Bakuna”, ewentualnie prostacko obrażając prezydenta i radnych nie należącej do nowej, jakże poniekąd egzotycznej biorąc pod uwagę obecność w niej radnych SLD, koalicji, która ma w Radzie Miejskiej Przemyśla od czerwca większość.

Jednak, co „częściowy” autor przemyśleń tworzonych na polecenie, trzeba przyznać obiektywnie zauważył, nie wszyscy w szeregach działaczy oraz „żołnierzy” i „funkcyjnych” są tuzami intelektu. Czasem wypisują więc takie bzdury, że – jak to się mówi – koń by się uśmiał. Na przykład ostatnio jakiś „dyżurny” komentator, mający najwyraźniej za zadanie komentowanie traktujących o sytuacji politycznej w mieście naszych artykułów napisał, że prezydent Bakun doprowadził do …utraty przez siebie większości w Radzie Miejskiej Przemyśla. Przypomnijmy, że większość tę -12 osób- tworzyli radne i radni z klubów Kukiz’15 (obecnie Wspólnie dla Przemyśla) oraz KO, które wprowadziły do przemyskiej TM po 6 radnych podczas wyborów w 2018 roku. Niecały rok później jedna z radnych Kukiz’15 wystąpiła ze swego klubu, poszła na długie zwolnienie lekarskie, a gdy z niego powróciła zaczęła głosować jak kluby PiS, Regia Civitas i SLD. Kulisy tej sytuacji są dość powszechnie znane przemyskiej (i nie tylko) opinii publicznej. I doprawdy zaskakuje fakt wmieszania w tę sprawę prezydenta Wojciecha Bakuna! On sam też zdaje się być bardzo zaskoczony insynuacjami, jakoby z tą akurat sprawą miał cokolwiek wspólnego.

Redaktor Monika Kamińska

16
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
łańcudzki osiołprzemyślankajankaZdzisznobo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
przemyślanka
Gość
przemyślanka

Jedyna odważna w Przemyslu która pisze prawdę, mówię o Pani redaktor. Widać jak na dłoni ilu prawych i sprawiedliwych to boli.

nobo
Gość
nobo

Zgadzam się, drugiej takiej jak Kamińska nie znajdziecie. Niech pisze, nikogo poza garstką nie przekona, a śmiechu jest sporo lol Zdjęcie też intryguje lol

łańcudzki osioł
Gość
łańcudzki osioł

Właśnie dostąpiłaś „zaszczytu obcowania” z największym trefnisiem i błaznem forum SN o którym mowa jest w artykule. Tak przekonuje do swoich racji, że stał się największym kolekcjonerem „plusów” na forum. To zwyczajny nieuk mający kłopoty z j. polskim na poziomie 8 klasy szkoły podstawowej (np. „łańcudzki”, poległ-zginął-zaginął itp. itd.). Słowem: wzorcowy pisowiec! Ktoś kto chodząc na dwóch (?) nogach udaje człowieka. Jest jak ropiejący wrzód na d…..! Menda i pośmiewisko która zaprzecza rzeczywistości.

nobo
Gość
nobo

z tobą „bydło” jest coraz gorzej, skoro stałeś sie już osłem? lol I co ja miałbym do tego dodać? Ci od Kamińskiej chętnie dołączą do twojego stadka lol

łańcudzki osioł
Gość
łańcudzki osioł

Ja coś pisałem do ciebie chamie i prostaku?

nobo
Gość
nobo

Tak to jest pani redaktor, jak się wywołuje wojnę bez żołnierzy. A przecież podpowiadaliśmy lol Buż? Grafolog? To nie są nawet najemnicy lol Teraz czeka was (conajmniej) dwa lata siedzenia w okopach. W dodatku bez konserw, bo nikt z was porażki nie przewidział. Śmiać mi się jeszcze chce z tych co za Kamińską poszli lol Myśleli, że skoro „mocna w gębie”, to ma rację lol Tymczasem tamci gwizdać na obradach zabronili, i teraz cisza jak makiem zasiał lol Fajne są te realacje redaktor Kamińskiej. Kabaret ma to do siebie, że lepiej go oglądać z boku niż w nim uczestniczyć

janka
Gość
janka

na obradach nikt nie gwizdał a jakiś oszołom to słyszał to chyba powód do udania się do lekarza..

nobo
Gość
nobo

Gwizdał mieszkaniec Przemyśla. Tu na forum, pod jednym z wcześniejszych tekstów red. Kamińskiej, wyraził swoje oburzenie na nowego przewodniczącego, że nie pozwolił gwizdać na obradach, i że wyproszono go z sali. Zapytany przeze mnie o gwizdanie zniknął. Najwyraźniej udał się do lekarza

maniek
Gość
maniek

Znam jedną osobę, która „prostacko obrażając” prezydenta RP i niektórych posłów ciągle pracuje jako redaktorka w takiej jednej „gazecie”. Ciekawe czy się czuje „żołnierzem”, czy „funkcyjną”?

nobo
Gość
nobo

Jak to kobieta, na końcu została sama z dylematami

Zdzisz
Gość
Zdzisz

Maniek trafiłeś w 10. Czyim żołnierzem i funkcyjną jest redahtorka MK??? Niech pozdrowi Michnika

janka
Gość
janka

tylko normalny człowiek rozróżni prawdę od fałszu

nobo
Gość
nobo

Kamińskiej marzeniem byłoby pisać dla Szechtera-Jąkały, ale ona jest z jakiegoś tam Przemyśla. A w tym środowisku mówią, że to prowincja, Polska B, prawie Ukraina etc Więc Kamińsiej nie pozostaje nic innego jak pisać to samo, tyle że w supernowościach

janka
Gość
janka

może jest normalna i nie chodzi na kolanach..

nobo
Gość
nobo

dołączyła psiapsiółka redaktor i zaczęła się „dyskusja” lol Janka, ty to musisz być bardzo zapracowana (pewnie na kolanach) bo wpadłaś, napisałaś trzy chaotyczne zdania, każde ze słowem „normalny” i na tym tyle. Taka mała rada – nie rób wielu rzeczy na raz. Skup sie na jednym, najlepiej na robocie.

łańcudzki osioł
Gość
łańcudzki osioł

Partia rzuciła owo indywiduum na front walki ideologicznej i walczy biedaczyna „o lepsze jutro” wyjaśniając „linię Partii” od świtu do rana na tutejszym forum. Za chwilę się tu pojawi z niezliczoną ilością monologów w celu dania odporu „wrogom i zdrajcom Ojczyzny”. Śmieszny człowiek bez wstydu i honoru. Logika? A pies jej mordę lizał!
Dlaczego Ci wszyscy kochający „Łojcyznę” mają takie kłopoty z „polska język” w piśmie i w mowie?