Zorganizowana akcja łupienia kierowców

Jacek Rostkowski zapisał w tegorocznym budżecie kwotę 1,2 mld zł, która ma pochodzić z mandatów. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. 300 nowych fotoradarów ma ograbić kierowców na 1,2 mld złotych!

Rząd zakupi 300 nowych fotoradarów. Na drogach mają też stanąć urządzenia monitorujące prędkość przejazdu na kilkukilometrowych odcinkach tzw. bramownice. Po co to wszystko? Żeby łatać dziury, ale nie te w drodze tylko te w budżecie. Oczywiście odbędzie się to kosztem kierowców. Władza planuje wyciągnąć z ich kieszeni 1,2 miliarda złotych.

Więcej w Super Nowościach

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pańskie Oko
Pańskie Oko
9 lat temu

Ludkowie mili – zrozumcie:
Nie ma co powoływać się na Sydney czy inne Chicago – u nas to paranoja.
Dlaczego?
Bo tu chodzi o alternatywę: albo jedziesz drogą omijającą osiedla mieszkaniowe bez ograniczenia prędkości do 50 km/h, albo skracasz drogę i jedziesz 50 lub mniej pod kontrolą urządzeń technicznych…..
U nas nie ma alternatywy
Tam spieszysz się – wyjeżdżasz na higwey i walisz, a u nas uliczkami osiedlowymi by ominąć korki……

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

ondolenci ustawiają znaki – wprowadzają ograniczenia – ustawiając radary chcą nas po prost łUPAĆ z KASY” a jakby tak przez tydzień wszyscy jechali jak znaki pokazują no to ciekawe komu by było wtedy do śmiechu – cha – cha- a może taka akcja od 1.II.2012 – jedziemy jak na znaku co ? np. przez tydzień

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

Dokładnie, Jeździć zgodnie z przepiami i OK. A ten Darek to się mało nie zagulgocze. Uwaga Pirat

Maniuś
Maniuś
9 lat temu

Jedziemy 90, ograniczenie do 50 przed skrzyżowaniem więc noga z gazu, pstryk – 61 km – 200 złotych i punkty.
Nikt chyba nie jedzie 90 – ograniczenie do 50 więc hamulec do 50 – gaz do 90……. bo to wszystko na 200 może 300 metrach na A-4 na obwodnicy Sędziszowa i nie tylko.
Teoretycznie tak należy jechać, ale praktycznie nie da się.

edek
edek
9 lat temu

zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami to wam to nie będzie przeszkadzało

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

UWAGA PIRAT

Borjan
Borjan
9 lat temu

poglądowy filmik z gminy Kobylnica

http://www.youtube.com/watch?v=mA9t9gOWDTM

Borjan
Borjan
9 lat temu

„nowy chaker” jak nie masz o czyms pojęcia i nie wyjechałeś nigdy poza Rzeszów to nic nie pisz .Bo to o czym pisze darek to w wojewówdztwach nadmorkich (gmina Kobylnica ,Biały Bór,czy Rzeczenica ) była zwykła codzinnosc .Sam tez sie przekonałem .-dwa pasy ruchu w obie strony oddzielone od siebie ,chodnik oddzielony rowem od drogi ,a…ci ustawiaja tam predkość dopuszczalna do 50 !!!!.wystarczy ,że jedziesz 70 i masz 200 i 4 pkt karne …Złodziejstwo w biały dzięń .

Jano
Jano
9 lat temu

Już dawno kupiłem antyradar oraz cb-radio, wiem która puszka jest pełna a która pusta już z nawet kilometra.
CB przydaje się na nieoznakowane radiowozy np. Vectra RJA Y9.. czy Laguna RZE XA.., można się zabezpieczyć i mieć wszystko w głębokim poważaniu.
Wolałem wydać na „gadżety” niż dać się naciągać na mandaty i co ważniejsze na punkty karne.

Stefan
Stefan
9 lat temu

Daliście się złapać na stary numer. IM chodzi tylko o kasę, bezpieczeństwo to oni mają w du…. Przecież jak dużo ludzi zejdzie wcześniej to ZUS będzie uratownany i dalej można będzie tworzyć dobrze płatne posadki dla swoich, czesać kasę, kupować sobie służbowe i-Pody, i-fony i inne gadżety. A chorym dzieciom się powie, że nia ma i już. Zamiast budować bezkolizyjne drogi i skrzżowania szczytem innowacji jest jeden pas ruch w każda stronę, ciągły podwójny pas w środku i rondo fi 10 m co 4-5 km. Tak wyremontowała GDDKiA wszystkie drogi krajowe. Gdyby głupota miała skrzydła. Jest to organizacja przestępcza, bo… Czytaj więcej »

nowy chaker
nowy chaker
9 lat temu

darek furmanie jeden.Jaka była przewidywana prędkośc w tym miejscu gdzie cię zahaltowali??

darek
darek
9 lat temu
Reply to  nowy chaker

chaker normalnie było 70km/h nie wiadomo dlaczego nagle 40 i znów po 500 metrach 70 wiec przestań gadać głupoty pewnie drogi widzisz tylko na ekranie kompa ,pojezdzij trochę wiecej to moze zmienisz zdanie
zresztą pewnie jesteś wynajętym klakierem który ma za kaskę przytakiwać pomysłowi z fotoradarami wiec uważam ze dyskusja z tobą jest bezcelowa

darek
darek
9 lat temu

ty rzeszowiak to chyba nigdzie nie jechałeś poza swoje miasteczko skoro tak popierasz fotoradary ,albo też nie masz prawa jazdy -bo niestety tacy mają najwiecej do powiedzenia na temat prędkości nie jestem piratem jezdzę rozważnie ale też dostaję zdjęcia z fotoradaru np za predkość 64 km/h ,zdjęcie zrobione w zachodniopomorskim słynącym z ograbiania kierowców-fotoradar był chowany na pustej drodze w śmietniku i za drzewem na odcinku 500 metrów ograniczenie do 40km/h kompletnie bez uzasadnienia żadnych domów ,i musiałem zapłacić jako „pirat” bo jechałem 64 km tyle co skuterem nadal uważasz że fotoradary sa dla bezpieczeństwa ?? jeśli tak to chyba… Czytaj więcej »

ja
ja
9 lat temu
Reply to  darek

masz racje, jeżeli racjonalne lokalizacje przegrają z tym, które mają zarobić dla rudego oszusta wówczas pełna krytyka w całości będzie zasadna

Rzeszowianka
Rzeszowianka
9 lat temu

hmmm jak to było, bo nie pamiętam dokładnie cytatu, ale coś na kształt, że tylko „deb..” bez prawa jazdy będzie łupił kierowców stawiając nowe fotoradary – komentarz wypowiedziany przez kogoś z obecnie rządzących, podczas gdy u władzy był jeszcze PIS z J. Kaczyńskim jako premierem, gdy była propozycja ustawienia nowych fotoradarów :))) Fałsz i obłuda na każdym kroku… oczywiście najlepiej dowalać kierowcom i nie chodzi mi już o same fotoradary, bo to wcale nie rozwiązuje problemu wypadków, ale przecież jest tańszym rozwiązaniem niż budowanie nowych, bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych. Co do kierowców, to faktycznie, gdyby nie oni, to budżet tego państwa… Czytaj więcej »

stefancierucha
stefancierucha
9 lat temu

dziecka nie wolno uderzyc a rząd tłucze mnie beblitośnie za każde przewinienie to sie nazywa hipokryzja – znaczenie tego slowa w wikipedi nic dodac nic ujac

koala
koala
9 lat temu

Glupcy. W takim Sydney to jest ponad 1,5 tys radarow. Nieraz na jednej ulicy co 200-300 metrow stoi radar.

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

I BARDZO DOBRZE. ZRESZTĄ JAK KIEROWCY BĘDĄ STOSOWAĆ SIE DO PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM A W SZCZEGÓLNOŚCI DO OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI TO RZĄD NA TYM NIE ZAROBI. PROSTE. P.S CI TO TAK NARZEKAJA NA FOTORADARY TO SĄ POTECJALNI SPRAWCY WYKROCZEN DROGOWYM, ZRESZTA ŻEBY TYLKO, DALEJ NIE MA CO PISAĆ.