Zostaje Asseco Resovia!

Siatkarski klub z Rzeszowa wciąż będzie się nazywał Asseco Resovia!

SIATKÓWKA. PLUSLIGA. Koniec sporu CWKS Resovia z Adamem Góralem, szefem Asseco Poland. Siatkarski klub z Rzeszowa wciąż będzie się nazywał Asseco Resovia!

“Mając na uwadze dobro rzeszowskiego sportu, ponad 100-letnią historię klubu Resovia oraz wspaniałe sukcesy klubu Asseco Resovia, w postaci zdobycia dwóch pod rząd tytułów mistrza Polski w siatkówce, informujemy, iż klub będzie mógł w dalszym ciągu używać oficjalnej nazwy w brzmieniu Asseco Resovia Rzeszów” – czytamy w oficjalnym komunikacie podpisanym przez Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa i Aleksandra Bentkowskiego, prezesa CWKS Resovia.

Przypomnijmy, że 30 czerwca kończy się 10-letnia umowa na bezpłatne korzystanie siatkarskiego klubu z symboli, barw i nazwy “Resovia”. CWKS Resovia chciał, żeby nowa umowa działała na innych prawach, jednak Adam Góral ani myślał płacić za możliwość posługiwania się nazwą “Resovia”. Istniało poważne niebezpieczeństwo, że siatkarski mistrz Polski od sezonu 2013/14 zacznie funkcjonować jako Asseco Rzeszów.

– W komunikacie nie podaliśmy żadnych ram czasowych. To przemyślana decyzja. Kierowaliśmy się dobrem sympatyków klubu i siatkówki. Zależało nam na tym, by w hali Podpromie wciąż panowała świetna atmosfera – tłumaczy Witold Walawender, szef biura zarządu CWKS Resovia. Dodał, że nie ma żadnego sporu i że wszyscy w Resovii mówią jednym głosem. – Czy nadal będziemy dążyć do spotkania z panem Góralem? Mam nadzieję, że kiedyś, zapewne jak opadną emocje, porozmawiamy. Życzymy siatkarzom samych sukcesów! – zakończył Walawender.

tsz

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
oloantymoneyStanROMANStaszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stan
Gość
Stan

Koniec końców wygrała Resovia, Stalowcy mogli zrobić to samo w żużlu teraz jest Marma i PGE.

olo
Gość
olo

To działacze resovi odeszli z kwitkiem , ale porażka.

antymoney
Gość
antymoney

Jak dla pana Górala nazwa, historia i przywiązanie do barw klubowych ma drugorzędne znaczenie to niech zabiera swoje pieniądze i zrobi sobie siatkarski klub w Świnoujściu, Skierniewicach, Suwałkach albo w Żabnie. Może wtedy przejrzy na oczy! Pieniądze to nie wszystko!
Rozsądna decyzja, szacun dla CWKS RESOVIA

Stan
Gość
Stan

Teraz przydałaby się większa hala ale Góral nie będzie płacił.

ROMAN
Gość
ROMAN

no wygląda że z niektórych zeszła para i odpuścili- dobra wiadomość

Staszek
Gość
Staszek

jakie sępy piłkarskie? ewentualne pieniądze otrzymałby klub CWKS Resovia w skład którego wchodzą sekcje: piłki nożnej mężczyzn, piłki nożnej kobiet, lekkoatletyki, łucznictwa i kolarstwa

garry
Gość
garry

Brawo Resovia! Pokazaliście klasę – lepsza najgorsza zgoda niż głupi upór!

Marko Polo
Gość
Marko Polo

Wspaniała wiadomość! W Rzeszowie TYLKO RESOVIA!

kibic
Gość
kibic

Hehe Madry Goral przeczekal pilkarskie sepy ktore chcialby zarobic pare groszy dla pozal sie boze kopaczy nie dla psa kielbasa :P

garry
Gość
garry

Całą „aferę” rozdmuchali dziennikarze GW. Jeśli kolega znałby rzeczywiste szczegóły rozmów nie pisałby tak. RESOVIA ZAWSZE RAZEM!