Zostaną policjantami i strażakami

KOŁACZYCE, pow. jasielski. Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd kołaczyckich licealistów z klasy policyjno-strażackiej do Szczytna na finał Ogólnopolskiej II Olimpiady Policyjnej. Uczniowie wrócili z czterema indeksami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Zmagania o finał toczyły się od listopada ubiegłego roku. Najpierw uczniowie przygotowali prace pisemne, a w etapie wojewódzkim rozwiązywali test. Do finału ogólnopolskiego przeszło siedmioro kołaczyckich licealistów (na trzydziestu uczestników ogółem). Tam trzeba było się wykazać zarówno dużym zasobem wiedzy teoretycznej podczas egzaminu ustnego, jak i doskonałą tężyzną fizyczną na teście sprawnościowym.
Finaliści z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach to: Tomasz Roś, Dawid Skicki, Konrad Wilisowski i Magdalena Skrzyszowska. Oprócz nagród rzeczowych otrzymali oni indeksy na dowolny kierunek studiów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Do olimpiady uczniów przygotowywali: Dariusz Szczepanik, nauczyciel liceum, podinspektor Maciej Karp i podkomisarz Bogusław Filip.

ac

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.