Zostaną w starych murach

Budynek stalowowolskiej komendy tylko z zewnątrz wygląda na okazały. Budowany był pod zupełnie inne potrzeby i dlatego wewnątrz jest niefunkcjonalny. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Policjanci już myśleli o nowych biurach i meblach, ale przyszła informacja z Warszawy, która usadziła ich na starych krzesłach.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych miało właśnie rozpocząć w Stalowej Woli budowę nowej komendy policji. W obecnej jest tak ciasno, że niedługo mundurowi będą zatrzymywać tylko chudych rozrabiaków. Z budowy nic nie będzie i policjanci stalowowolscy muszą uzbroić się w cierpliwość. Za jakiś czas będą mieli wygodniej, ale w starych murach. Resort da pieniądze tylko na remont i to raczej niewielki. Pocieszeniem może być to, że pieniądze już są i trzeba tylko skompletować dokumentację remontową. No i z tym może być mały kłopot.

Komenda stalowowolskiej policji mieści się w starym, przedwojennym budynku, w którym na początku był hotel i pierwsza w mieście gospoda. Czyste art deco, bo w tym stylu była budowana cała Stalowa Wola.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Jerzy Mielniczuk

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
reset Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
reset
Gość
reset

odremontować, bardziej ją zinformatyzować, unowocześnić i może być w tym miejscu w którym jest, jest w centrum miasta, a nie na uboczu jak chcą inni, na ul. Energetyków, po co pytam ?