Zostaw podatek w mieście

Fundacja Ciepło i Serce chce wybudować w mieście nowe hospicjum.

TARNOBRZEG. Nie masz czasu osobiście angażować się w pomoc potrzebujących? Wesprzyj ich finansowo

Nie wiesz komu przekazać procent podatku, który będziesz rozliczać w Urzędzie Skarbowym? Wesprzyj jedną z wielu organizacji, która działa w twoim najbliższym otoczeniu. Będziesz widział na co poszły twoje pieniądze i wesprzesz tych, którzy mogą liczyć tylko na podatników z naszego regionu.

Spośród około 30 tys. podatników rozliczających się w tarnobrzeskim Urzędzie Skarbowym, już prawie co trzeci wskazuje organizację, która dostaje pieniądze oddawane fiskusowi. Na przekazanie procenta podatku zdecydowało się w ostatnich latach około 10 tysięcy osób. Co roku kwota przekazanych na organizacje pożytku publicznego jest coraz większa. W 2008 r. były to 404,5 tys. zł. W 2009 roku, podatnicy rozliczający się w miejscowym Urzędzie Skarbowym przekazali już 600 tysięcy złotych potrzebującym. Jak będzie w tym roku? Na razie urząd nie jest jeszcze zasypywany rocznymi PIT-ami, ale można podejrzewać, że chętnych do podzielenia się z innymi nie będzie mniej niż ostatnio.

O naszą uwagę i pieniądze zabiegać będą organizacje z całej Polski. Nie zapominajmy jednak o tych, którzy niosą pomoc w naszej społeczności.

Przekazanie 1 proc. podatku od trzech lat odbywa się w bardzo prosty sposób. Wystarczy wskazać organizację, podać jej numer KRS i wysokość przekazywanej kwoty. Resztę załatwia za podatnika urząd skarbowy.

W ostatnich latach największą pomoc dzięki procentowi podatku otrzymały w mieście

Fundacja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o. o. i Parafii Pod Wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu – „Ciepło i Serce”; nr KRS: 0000271640; adres: Sikorskiego 4, 39-400 Tarnobrzeg, Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Ogród Świętego Franciszka”; nr KRS: 0000257944; adres: Kwiatkowskiego 3 lok. 17, 39-400 Tarnobrzeg;

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments