Zostawcie ich słudzy Putina!

Policja zatrzymywała posłów, którzy chcieli zapalić znicze pod pałacem prezydenckim

WARSZAWA. Posłowie PiS skakali przez barierki by zapalić znicze przed pałacem prezydenckim

– Dwie posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Marzena Machałek oraz Daniela Chrapkiewicz, zostały poturbowane pod pałacem prezydenckim – twierdzi rzecznik partii Adam Hofman. Do gorszącego incydentu z udziałem parlamentarzystów PiS doszło podczas składania wieńca w miejscu, w którym rok temu stał harcerski krzyż.

Pałac prezydencki został wczoraj odgrodzony od ulicy barierkami i kordonem policji. Prezes PiS wraz ze współpracownikami został przepuszczony, by złożyć wieniec i zapalić znicze. Grupa posłów chciała razem z nim przejść za barierki, ale policjanci ich zatrzymali. Doszło do przepychanek.  Niektórzy zaczęli przeskakiwać przez barierki.

Rozwścieczony tłum wsparł krzykiem walczących posłów: – Zostawcie posłów słudzy Putina – krzyczano. W ruch poszły płonące znicze. Sytuacja stała się dramatyczna. Dopiero po interwencji prezesa PiS posłowie zostali przepuszczeni.

Policja wyjaśnia

– Nikt nie został poturbowany – twierdzi podinsp. Maciej Karczyński rzecznik stołecznej policji. – Wpuściliśmy wszystkie osoby, które okazały nam legitymacje poselskie. Wśród osób towarzyszących prezesowi PiS było jednak pięć osób, które takich uprawnień nie miały. One zostały wyprowadzone, przewiezione na komendę i zwolnione po wylegitymowaniu.

TVN 24, kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pryszczaty
pryszczaty
10 lat temu

mistrzu kol,myślenie nie powinno boleć-spróbuj.Masz pewnie jeszcze szansę wrócić do rzeczywistości i właściwie ocenić sytuację a, nie jest ona zła,zaś ta grupka deptaczy chodnikowych traktujmy jak zboczenie

kol
kol
10 lat temu

a dlaczego ZOMO spóły Donek & Bronek ciągle kogoś w tej Warszawie naparza. gorników lali, pielegniarki i nauczycieli też, struszków z pod krzyża. przecież 100% polaków popiera zlodzieji z PO- więc kim sa ci protestujący?

pryszczaty
pryszczaty
10 lat temu

W naszej chrześcijańskiej kulturze pamięć o zmarłych kultywuje się w miejscu pochówku,składa kwiaty, zapala znicze ,modli lub w kościele.Tym zaś cosik się porobiło w głowie ,przyłażą na ten chodnik-chociaż on nie ma zadnego związku ze zmarłymi i tam odprawiają swoje egzekwie,wywołują gorszące sceny,słownie obalają systemy i porządek prawny Europy,na szczęście niewiele ich i jest to nacja zagrożona wymarciem a, jesienne wybory wskażą jednoznacznie miejsce dla tych wojowników i obrońców tak naprawdę nie wiadomo czego.Starość a, szczególnie starość w naszej rzeczywistości ma jak widać różne oblicza, być może że ze względu na cenę znacznie obniży się spożycie cukru i innych dóbr… Czytaj więcej »