Zrefundują ulgi na liniach do Boguchwały

RZESZÓW. Związek Gmin “Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zarządzający siecią autobusową MKS, ogłosił przetarg na udzielenie refundacji przejazdów ulgowych na liniach podmiejskich obsługujących teren gminy Boguchwała w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia.

Chodzi o linie: Lutoryż – Boguchwała – Rzeszów oraz Mogielnica – Boguchwała – Rzeszów. Teraz w ramach sieci MKS takie przewozy na liniach 3P i 33P wykonuje firma Kudlik Transport. Jednak związek gmin zrzeszający podrzeszowskie samorządy postanowił, że będzie dopłacał do ulg przewoźnikowi wyłonionemu w drodze przetargu. Zgodnie ze specyfikacją wiek autobusów, którymi będą świadczone przewozy nie powinien przekraczać 15 lat.

– Nie uruchamiamy na tych trasach własnej komunikacji – wyjaśnia Kazimierz Jarecki, prezes ZG “PKS”. – W przetargu mogą natomiast wystartować wszyscy przewoźnicy obsługujący te linie.

Dotyczy to przede wszystkim firmy Kudlik i rzeszowskiego MPK. Ten ostatni przewoźnik, jak mówi Jarecki nie był dotąd jednak zainteresowany porozumieniem ze związkiem. Wybór firmy nastąpi w przyszłym tygodniu.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
gosc
8 lat temu

Oby wystartowalo i wygralo MPK i wracamy do normalnej rzeczywistosci