Zrefundują ulgi na liniach do Boguchwały

RZESZÓW. Związek Gmin “Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zarządzający siecią autobusową MKS, ogłosił przetarg na udzielenie refundacji przejazdów ulgowych na liniach podmiejskich obsługujących teren gminy Boguchwała w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia.

Chodzi o linie: Lutoryż – Boguchwała – Rzeszów oraz Mogielnica – Boguchwała – Rzeszów. Teraz w ramach sieci MKS takie przewozy na liniach 3P i 33P wykonuje firma Kudlik Transport. Jednak związek gmin zrzeszający podrzeszowskie samorządy postanowił, że będzie dopłacał do ulg przewoźnikowi wyłonionemu w drodze przetargu. Zgodnie ze specyfikacją wiek autobusów, którymi będą świadczone przewozy nie powinien przekraczać 15 lat.

– Nie uruchamiamy na tych trasach własnej komunikacji – wyjaśnia Kazimierz Jarecki, prezes ZG “PKS”. – W przetargu mogą natomiast wystartować wszyscy przewoźnicy obsługujący te linie.

Dotyczy to przede wszystkim firmy Kudlik i rzeszowskiego MPK. Ten ostatni przewoźnik, jak mówi Jarecki nie był dotąd jednak zainteresowany porozumieniem ze związkiem. Wybór firmy nastąpi w przyszłym tygodniu.

kk

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
gosc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gosc
Gość
gosc

Oby wystartowalo i wygralo MPK i wracamy do normalnej rzeczywistosci