Zróbcie coś z tymi bulwarami!

RZESZÓW. Tereny rekreacyjne nad Wisłokiem czekają na doinwestowanie.

- Dlaczego władze miasta nie zajmą się w końcu porządnym zagospodarowaniem bulwarów nad Wisłokiem? – pyta pani Maria z Rzeszowa. – To miejsce gdzie przychodzi mnóstwo ludzi z dziećmi, ale czas jakby zatrzymał się tu w poprzedniej epoce.

W stolicy Podkarpacia urządzonych terenów rekreacyjnych jest jak na lekarstwo. Taką rolę powinien spełniać obszar na lewym brzegu Wisłoka pomiędzy zaporą i halą na Podpromiu, popularnie nazywany bulwarami (kto pamięta, ze oficjalnie to Park Kultury i Wypoczynku?). Niestety bulwary wymagają doinwestowania, do czego nie kwapią się władze miasta.

- Zwłaszcza teraz w lecie widać, że to miejsce cieszy się ogromną popularnością. Przychodzi tu głównie w weekendy dużo ludzi z dziećmi, bo w sumie gdzie mają się wybrać? – mówi nasza Czytelniczka, pani Maria. – Jednak jak na współczesne warunki to teren bardzo zaniedbany.

Straszący nieczynny brodzik
Przykłady? – Pośrodku bulwarów znajduje się stara, chyba 30-letnia fontanna-brodzik, która od dawna jest nieczynna i teraz już tylko straszy. Pan prezydent Tadeusz Ferenc obiecywał, że powstanie w tym miejscu nowa fontanna, ale jak zwykle skończyło się na planach – przypomina pani Maria. – Specjalnego uroku bulwarom nie dodaje też scena, która jest praktycznie nieużywana.
Czytelniczka dodaje też, że na bulwarach jest tylko jeden plac zabaw dla dzieci. Nawet ławek jest za mało. – Przecież jest tu sporo miejsca, które można sensownie zagospodarować i wcale nie trzeba wydawać na to wielkich milionów – mówi.

Co należy zmienić na bulwarach?
– Pomysłów może być wiele. Ja widzę tu kilka fontann, oczka wodne, kolejne place zabaw dla dzieci, ogólnodostępne nowoczesne boiska. Powinien to być teren gdzie można spędzić ciekawie czas – mówi pani Maria. – Może to właśnie tu powinno powstać Interaktywne Centrum Edukacji Naukowo-Technicznej, z którego lokalizacją miasto ma problemy? Na razie wciąż słyszymy o “stolicy innowacji”, ale niewiele z tego wynika.
Jej zdaniem wysupłanie z budżetu ponad 12 mln zł na kontrowersyjną okrągłą kładkę, której nie chcą mieszkańcy, to wielkie marnotrawstwo w sytuacji gdy miasto zaniedbuje rzeczywiście oczekiwane inwestycje. – A zagospodarowanie terenów rekreacyjnych na pewno do takich należy – dodaje nasza Czytelniczka. – Warto o tym pomyśleć planując budżet na przyszły rok.

Krzysztof Kuchta

do “Zróbcie coś z tymi bulwarami!”

 1. Można Można

  Pani Maria chce tam lunaparku a nie miejsca na odpoczynek, chce cyrkowy namiot zamiast bulwarów ?? Ten teren nie może byc podniesiony bo po to on jest żeby rzeczka sobie wylewała w sposób kontrolowany chroniąc przy tym miasto przed zalaniem.

 2. dana

  Brakuje Pani ławek??? No bez przesady….. Ławek jest tam cała masa. Teren generalnie jest zadbany… dlatego nie bardzo rozumiem o co pani chodzi??? Jedyne do czego można się przyczepić to brak jakiejkolwiek gastronomii…

 3. Kaśka

  Gratuluję artykułu. Przedstawia on jedną subiektywną opinię pewnej Pani. Jeśli rolą gazety jest przedstawianie takich jednostkowych wypowiedzi, to teoretycznie mogłoby powstać tysiące artykułów na ten sam temat. Bardzo proszę zapytać mnie o zdanie, będzie materiał na kolejny artykuł. Czyżby brakowało tematów, albo zaangażowania, by przedstawić dany temat przekrojowo? Jaką wartość ma właściwie ten artykuł? Mówi coś o opinii mieszkańców? Nie. Tereny nad Wisłokiem to jedno z moich ulubionych miejsc na spacery, brakuje ławek? W żadnym wypadku. Zapraszam nad Wisłok, aby się o tym przekonać. Proszę przypatrzeć się dokładnie, ile zmieniło się w tej okolicy przez ostatni rok. Powstał kolejny odcinek ścieżki rowerowej przy tym, jak dotąd mniej uczęszczanym, brzegu rzeki. Co jest ważniejsze zatem, spory odcinek równej i szerokiej ścieżki rowerowej czy fontanna? A jeśli ktoś koniecznie musi mieć fontannę, to proszę ją znaleźć w innym miejscu miasta (zapewniam, że istnieją takowe) albo zakupić sobie taką wersję mini do domu, na prąd. Przypominam, że nie żyjemy w bogatym Dubaju a sztuka gospodarowania środkami finansowymi jest sztuką wybierania inwestycji ważniejszych . Zapraszam np. do Lublina, proszę porównać sobie te miasta. Oprócz placu Litewskiego są tam ogromne, dzikie parki, które straszą i nie są w żadnym wypadku bezpieczne. My – rzeszowianie – oprócz terenów zwanych bulwarami mamy piękny, wyremontowany ostatnio park potocznie zwany parkiem Pułaskiego (właściwa nazwa to Park Jedności Polonii z Macierzą), park Sybiraków itd. Apeluję o zaprzestanie bezpodstawnego krytykanctwa, to żadna sztuka narzekać, warto może wyjechać do innego polskiego miasta, albo i europejskiego i skonfrontować swoje zarzuty z realiami tam panującymi. Rzeszów jest piękny, akurat na tereny zieleni, ścieżki rowerowe nie możemy narzekać. A komary będą, jak przy każdym zbiorniku wodnym, takie jest prawo przyrody, jakiś specyfik z apteki może mógłby pomóc. Pozdrawiam szczególnie Pana, który napisał ten artykuł i zapraszam nad Wisłok na przejażdżkę rowerową.

 4. Krzysiek

  Może chociaż jakieś odkomarzanie?? przecież tam się nie da siedzieć, ani przejść w godzinach wieczornych ani popołudniowych… niestety to dotyczy większej części miasta…
  Droga Redakcjo… proszę poruszyć ten temat.

 5. Leon

  a przecież był taki fajny projekt tej fontany zrobiony kilka lat temu przez jednego z Rzeszowskich architektów, pewnie leży gdzieś na półce……

 6. RIZOTTO

  PANI MARIO! JAKIE PLACE ZABAW!? JEDEN TO I TAK ZA DUZO! PANI POMYSLY SA CHORE! TRZEBA BY BYLO SPOKOJNE MIEJSCE (WYCINAJAC DZRZEWA) ZAMIENIC W PARK ROZRYWKI. TA FONTANNE URUCHOMIC I TYLE!!! RZESZOW I TAK POWOLI ZAMIENIA SIE W BETON.
  MOJ KOLEGA MIESZKAJACY CALE LATA „W KAPITALIZMIE” MOWI : PIEKNE JEST WDEPNIECIE W ZYWE GOWNO! U NAS ZLIKWIDOWANO SRAJACA PRZYRODE I ZROBILO SIE SMUTNO I PLASTIKOWO!

 7. Roger

  nooo.. rynek mamy ladny..

 8. Zdzisław

  Przecież wiadomo co powiedzą. To jest teren zalewowy i nie ma sensu remontować m.in fontanny dopóki nie zostanie podniesiony teren a na to nie ma funduszy, ech…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.