Zrujnowane boisko

– Tak wyglądała płyta boiska przy ul. Wolskiej po zakończeniu Festiwalu Psalmów Dawidowych – twierdzi prezes Kolbuszowianki. Fot. Dariusz Wróblewski

Dariusz Wróblewski, prezes Kolbuszowianki, która rozgrywa mecze na obiektach przy ul. Wolskiej, opublikował zdjęcie zmasakrowanej wręcz murawy z podpisem „boisko po psalmach”. Chodzi o imprezę, która odbyła się w czwartek (3 bm.) na stadionie, a mianowicie Festiwalu Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych”. Wydarzenie organizowała Fundacja im. Rodziny Umów „Soar”.

Koncert, mimo reżimu sanitarnego związanego z pandemią koronawirusa, zgromadził tłumy. Kilka dni po imprezie Dariusz Wróblewski, prezes Kolbuszowianki opublikował zdjęcie zniszczonej murawy bocznego boiska.  – Nasze dzieci zostają na stadionie w Weryni, bo nie ma tu do czego wracać. Jesteśmy w połowie rozgrywek. Co tydzień potrzebuję kilku boisk dla siedmiu grup piłkarskich naszego klubu – skarżył się prezes KKS.

Przypomnijmy, że trzy miesiące temu Urząd Miejski ogłosił zakończenie prac przy przebudowie kolbuszowskiego stadionu. Inwestycja kosztowała 5 026 692 zł, z czego dotacja z Ministerstwa Sportu wyniosła 1,5 mln zł, resztę wyłożył Urząd Miejski.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o