ZTM planuje: miesięczne tańsze, jednorazowe droższe

ZTM chce, by zmniejszone o 10 proc. ceny biletów miesięcznych zaczęły obowiązywać 1 czerwca. Fot Wojciech Preisner

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego chce, by mieszkańcy Rzeszowa chętniej kupowali bilety miesięczne. Dlatego też na najbliższej sesji Rady Miasta (końcem kwietnia) chce wnioskować o obniżkę ich cen o 10 proc.

– Docelowo planujemy obniżyć ceny biletów miesięcznych jeszcze bardziej, wcześniej jednak musimy sprawdzić jak będą się kształtowały dochody ze sprzedaży biletów i czy rzeczywiście zachęcimy więcej osób do ich zakupu – mówi Łukasz Dziągwa, po. Dyrektora ZTM.

Ale na tym nie koniec mian. Jeżeli radni przychylą się do obniżki, końcem roku będzie czekała nas kolejna. Wtedy również zdrożeją bilety jednoprzejazdowe.

Więcej w Super Nowościach

Katarzyna Szczyrek

do “ZTM planuje: miesięczne tańsze, jednorazowe droższe”

 1. M.

  Ludzie, w cywilizowanych miastach ludzie GŁÓWNIE korzystają z biletów okresowych. Tam używanie biletów jednorazowych jest rzadkością. Fakt, w Rzeszowie bilety są drogie, ale po to stanieją, żeby ludzie zaczęli je kupować. Uważam, że to jest świetny pomysł i oczekuję na jego wprowadzenie. Trzeba jeszcze wprowadzić bilety 20- i 40-minutowe, co będzie idealnym wprowadzeniem do planowanego układu linii. Rzeszowianie to tak oporna część polskiego narodu, że trudno to sobie wyobrazić. Czego nie zrobić, to wiecznie źle… :|

 2. olek

  Wreszcie ktoś zaczyna myśleć i docenią stałych klientów.

 3. Ja

  Ceny biletów w Rzeszowie i tak już należą do wysokich. Podnosząc ceny biletów jednorazowych przyczynicie się do upadku MPK i finał. Jak to jest, że linia prywatna proponuje na długich trasach poza gminę miasto Rzeszów przejazdy tańsze (na bilecie ulgowym) niż samo MPK w granicach miasta..?

  Dać wam upaść to jedyny rozsądny krok. Pasażerowie zagłosują za tym „biletami”.

 4. ROMAN

  ale matolstwo- chcą wyeliminować samochody osobowe z ruchu ulicznego – malują buc-pasy a planują podnieść cenę biletu jednorazowego – faktycznie pomysł genialny – czy ten pomysłodawca studiował na sorbonie ?

 5. Tomasz

  Taaa, jasne – pomysł z podniesieniem cen biletów jednoprzejazdowych genialny :/ Masakra, co za ludzie …

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.