ZTM zaczyna pościg za “gapowiczami”

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Jazda autobusem na gapę już nie popłaci.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rozpoczyna windykację należności za brak ważnego biletu na przejazd. Zostały już zawarte umowy z dwiema firmami windykacyjnymi.

Firmy te w imieniu ZTM w Rzeszowie zaczęły już kierować do sądu pozwy przeciwko osobom, które nie zapłaciły w terminie za jazdę bez biletu autobusem komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

– Pozwy przeciwko pierwszym dwóm tysiącom osób właśnie są składane do sądu. Spowoduje to niestety zwiększenie kosztów dla dłużników – informują władze ZTM. – Działanie takie jest konieczne zarówno ze względu na obowiązujące przepisy, ale także, a może przede wszystkim, jest podyktowane poczuciem sprawiedliwości. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której osoby rzetelnie kupujące bilety pośrednio płaciły za osoby jeżdżące bez biletu – wyjaśniają.

– Musimy wszyscy mieć świadomość faktu, że osoba jadąca bez biletu, potocznie mówiąc na gapę, nie jedzie za darmo. Koszty przejazdu tej osoby pokrywają (oczywiście pośrednio) wszyscy pozostali rzetelnie kupujący bilety – dodają.

en

do “ZTM zaczyna pościg za “gapowiczami””

  1. mamnick

    Dziękuję!Wolę na nogach…Szybciej i bez tłoku!I tego nie mogą pojąć MPKi i ,,inne wynalazki”…Że mają mniej klientów!

  2. Adi

    „-Musimy wszyscy mieć świadomość faktu, że osoba jadąca bez biletu, potocznie mówiąc na gapę, nie jedzie za darmo. Koszty przejazdu tej osoby pokrywają (oczywiście pośrednio) wszyscy pozostali rzetelnie kupujący bilety – dodają.” – a kto pokrywa koszty bezpłatnych przejazdów dla pracowników MPK i ZTM???

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.