Zuchwały bandyta w rękach policji

- Aktualnie policjanci analizują materiały postępowań prowadzonych w sprawach przestępstw, do których przyznał się 32-latek, w celu zweryfikowania jego zeznań ze zgromadzonym wcześniej materiałem dowodowym. Wszystkie czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie – mówi podinspektor Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji. Fot. Autor

KROSNO. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W weekendowym wydaniu Super Nowości pisaliśmy, że policja szuka zuchwałego włamywacza i złodzieja, który we wtorek (12 bm.) po północy włamał się do jednego z pomieszczeń w budynku przy ulicy Fredry zajmowanych przez Miejską Komunikację Samochodową w Krośnie i z kasy ukradł w sumie 13 tysięcy 800 złotych, przy czym 700 zł, które złodziej zgubił pospiesznie opuszczając budynek, odzyskano. Jak poinformował podinsp. Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji, 32-letni sprawca tego przestępstwa został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że schwytany przestępca ma na swoim koncie także włamania do domków działkowych, sklepów, barów oraz do kilku firm.

Przypomnijmy. W minioną środę przed godz. 5 policja została powiadomiona o włamaniu do budynku należącego do jednej z firm zlokalizowanych przy ul. Fredry w Krośnie. Sprawca pokonał drzwi wejściowe i po wejściu do środka spenetrował kilka pomieszczeń biurowych. Przebywający w budynku przestępca wyłamał drzwi do pomieszczenia kasy i znalezionym kluczem otworzył metalową szafę, z której ukradł gotówkę – ok. 14 tys. zł (pieniądze z rozliczeń kierowców ze sprzedaży biletów). Włamanie dostrzegł dyspozytor, który w środę wcześnie rano przyszedł do pracy na pierwszą zmianę. Sprawę zgłosił na policji.

Policja: – Zatrzymany 32-latek to seryjny włamywacz

– Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady, pozostawione przez włamywacza. Ich analiza pozwoliła ustalić i zatrzymać sprawcę tego czynu. Okazał się nim 32-letni krośnianin, mieszkający aktualnie na terenie gminy Miejsce Piastowe. W jego domu policjanci znaleźli sporą ilość gotówki w bilonie i banknotach. Już w czasie wstępnej rozmowy 32-latek wyjaśnił, że pieniądze pochodzą z kasy krośnieńskiej firmy – poinformował Marek Cecuła. – Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w piątek został przesłuchany. Przyznał się nie tylko do wspomnianego włamania, ale również do kilku innych przestępstw kryminalnych. Wśród nich znalazły się włamania do kilku domków na ogródkach działkowych przy ul. Jeleniówka w Krośnie, których dopuścił się latem ubiegłego roku. Podejrzany ukradł z nich m.in. piły spalinowe, kosiarki, elektronarzędzia oraz alkohol. Kolejne przestępstwa popełnił już w tym roku, na wiosnę. Były to włamania do dwóch barów, trzech sklepów i stacji paliw zlokalizowanych na terenie Krosna oraz stacji paliw w Bajdach. Z tych obiektów 32-latek kradł przede wszystkim gotówkę, często zabierając lub uszkadzając przy tym kasy fiskalne. Wśród skradzionych przedmiotów znalazł się także laptop.  Do czasu zakończenia postępowania w tej sprawie podejrzany pozostanie pod dozorem Policji oraz nie może wyjeżdżać z kraju.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments