ZUS dla seniorów

- Każda osoba, która odwiedzi tego dnia rzeszowską placówkę ZUS otrzyma bezpłatny “Poradnik Seniora” z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami opracowanymi w przystępnej formie – mówi Małgorzata Bukała, rzecznik prasowy ZUS w Rzeszowie. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. 14 czerwca (czwartek) rzeszowski Oddział ZUS zaprasza osoby starsze, emerytów, rencistów do udziału w akcji “Dzień Seniora w ZUS”

“Dzień Seniora” w ZUS rozpocznie o godz. 9 prezentacją Platformy Usług Elektronicznych, którą ZUS uruchamia 14 czerwca. PUE to zestaw nowoczesnych usług dla wszystkich klientów. Dzięki tej wygodnej formie można będzie zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu – przez Internet.

W Oddziale ZUS w Rzeszowie i jego 8 jednostkach terenowych w godzinach od 9 do 14 oczekiwać będą eksperci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące emerytur i rent, np.: jak przygotować i złożyć wniosek o przyznanie emerytury lub renty, jakie dokumenty są potrzebne, jak udowodnić zarobki z okresów, za które brakuje dokumentów, komu przysługuje prawo do przeliczania i podwyższania świadczenia itp.

Dodatkowo w ramach obchodów “Dnia Seniora” porad udzielać będą przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obecność tak szerokiego grona ekspertów z całą pewnością pozwoli na kompleksowe wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Przez cały czas trwania “Dnia Seniora” czynne będzie stanowisko medyczne Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy z możliwością zmierzenia ciśnienia oraz sprawdzenia poziomu cukru. Natomiast o wrażenia artystyczne zadbają słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy zaprezentują swoje prace fotograficzne i plastyczne.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments