ZUS na kolonii

Fot. Arch. ZUS

MYCZKOWCE. Kolejny raz pracownicy ZUS współorganizowali i uczestniczyli w warsztatach dla dzieci odpoczywających na kolonii organizowanych przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

W ramach turnusów, dla dzieci młodzieży organizowane są rożnego rodzaju zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz edukacyjne. Organizowane jest m.in. „miasteczko ruchu drogowego”, pokaz pierwszej pomocy oraz sprzętu i pojazdów straży pożarnej.

Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wypoczywających kolonistów. Po raz czwarty – na zaproszenia dyrektora ośrodka ks. B. Janika – w warsztatach edukacyjnych pojawił się blok poświęcony ubezpieczeniom społecznym. Przedstawiciele ZUS oprócz prelekcji organizują każdorazowo dla grup ponad 100 dzieci warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami, dzięki którym dzieci łatwiej przyswajają i wykazują się wiedzą związaną z ubezpieczeniami społecznymi. Interesująca forma przekazu, atrakcje, zabawa w tym rywalizacja zespołowa – skutkują tym, że uczestnikom pozostają radosne wspomnienia i wiedza kojarzona z łatwym dostępem i zaufaniem do instytucji. Inauguracja warsztatów edukacyjno-informacyjnych odbyła się w poniedziałek – 8 lipca 2019 r. w Ośrodku CARITAS w Myczkowcach.

W przedsięwzięciu uczestniczyli m.in. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Inspekcja Transportu Drogowego, Policja, Straż Pożarna, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, PZM.

am

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
robol bez doplat z Uni Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
robol bez doplat z Uni
Gość
robol bez doplat z Uni

Czyje dzieci sa na tym turnusie wakacyjnym ?