ZUS poprawia obsługę klienta

Teraz klientowi rozmawiającemu z pracownikiem ZUS-u nie stoją nad głową inni klienci i nie słuchają jaką sprawę załatwia, bo okienka obsługi klienta zostały oddzielone od poczekalni. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Nie taki straszny ZUS, jak go malują…

Rzeszowski oddział ZUS zmodernizował salę obsługi klienta, wprowadzając kilka udogodnień dla klientów. Najważniejsze dzieje się jednak na zapleczu. Rzeszowski oddział znacznie poprawił szybkość i terminowość załatwiania spraw. Będą też kolejne zmiany.

We wrześniu przy okazji zwolnień pracowników w rzeszowskim oddziale ZUS, Stanisław Wasilewski dyrektor oddziału, zapowiadał bardzo wiele zmian w obsłudze klienta i organizacji pracy. Po kilku miesiącach sprawdziliśmy, co z tych zapowiedzi wyszło. Okazuje, się, ze od września udało się zmodernizować salę obsługi klienta. Przybyło 4 nowe okienka, ale co ważne, zostały one odgrodzone od poczekalni przeszkolonymi ścianami.

– W ciągu tych kilku miesięcy udało nam się zwiększyć szybkość i terminowość załatwiania spraw – mówi dyrektor Wasilewski. – Obieg niektórych dokumentów przyśpieszyliśmy trzykrotnie. Zredukowaliśmy zatrudnienie i koszty, a udało podnieść się jakość obsługi.

Jeszcze rok temu rzeszowski ZUS miał najwięcej odwołań klientów i najwięcej przegranych spraw w sądzie z pośród wszystkich polskich ZUS-ów. – Dziś pod tym względem jesteśmy jednym z lepszych oddziałów tzn. wydajemy mało błędnych decyzji – chwali się dyrektor rzeszowskiego oddziału ZUS.

Można dodać jeszcze, że dziś można otrzymać w ZUS-ie zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami od ręki. Jeszcze niedawno tylko co piąta taka sprawa załatwiana była w ciągu tego samego dnia, klienci skarżyli się, że muszą czekać na dokument kilka dni. Dziś 99 procent tych zaświadczeń wydaje się klientom od razu.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aka
aka
9 lat temu

Niektórzy „lekarze orzecznicy”, (czytaj „sędziowie losu”) czują się niemal jak bogowie trojańscy w rzeczonym „regionalnym – podkarpackim” ZUS-ie. Nazwa ZUS kojarzy mi się niezbyt pozytywnie, z różnych, wręcz narzucających się, wersjami interpretacji liter skrótu i z postępowaniem, jakie tam jest stosowane.. Myślę, że właśnie ONI , czyli niektórzy z orzeczników (niestety w większości), powinni chyba dostawać Renty, EMERYTURY, Pensje i nagrody, itp., w wysokości podobnej do interpretacji stopnia niesprawności poszczególnych PETENTÓW, lub mniejszej !. Jak to zwykle bywa, zostałem „uzdrowiony” przez PANIĄ DOKTOR (?) , zachowującą się w sposób nie licujący z zawodem LEKARZA, nie zapoznaną z dokumentacją, oraz z… Czytaj więcej »

wiesiek
wiesiek
9 lat temu

Przekonałem się o modernizacji ZUS 2 stycznia byłam na komisji.62 skończone usunięty płat płuca wiele innych schorzeń 2 rok jak mnie uzdrawiają. 2 orzeczników było na komisji trzeciego nie było widocznie po sylwestrze nie doszedł do siebie albo zwolniony jak piszecie wyżej.9-10 stycznia ponownie uzdrowiony dostałem nową decyzję i podpisany jest ten 3 nie obecny.Gwiazda orzecznik nie sprawną prawą dłoń nazwała jakoś nie pamiętam wyrostek guz prawego ramienia nazwała nic nie znaczącym włókniakiem a prostata nie jest chorobą.Lekarz ortopeda zlecił mi specjalistyczne badania w przychodni EMG skórny ponownie skierował mnie do poradni onkologicznej.Lekarza onkolog obejrzała mnie skierował na badania USG… Czytaj więcej »

Magdalena
Magdalena
9 lat temu

Ja wysłałam im 28.10.2011r. wniosek o przywrócenie chorobowego……odpowiedzieli dopiero 16.01.2012r. w piśmie że wniosek jest bezzasadny. A z tego co mi wiadomo powinni odpowiedzieć w ciągu 30 dni i powinna być decyzja

IZABELLLA
IZABELLLA
9 lat temu

JUZ TROCHE CZASU MINELO A ZUS MI NIE ODPOWIADA! HALO , HALO CZY TAM KTOS JEST? A MOZE GAZETY CZYTACIE I KAWE W BUFECIE PIJECIE?

IZABELLLA
IZABELLLA
9 lat temu

CZY ZUS MOZE MI ODPOWIEDZIEC ,- DLACZEGO NIE UDZIELI ODPOWIEDZI NA PROSBE O ZAPYTANIE ,- „nazywam sie (imie i nazwisko) prosze mi powiedziec ile musze jeszcze dopracowac, aby dostac emeryture??? (ale ta nienajniasza)?
POWINNO TO TRWAC KILKA MINUT I BYC ZALATWIANE PRZY OKIENKU!