ZUS zmienia się dla Ciebie

Na każdym etapie monitorujemy pracę w urzędzie po ty ją maksymalnie usprawnić. Skargi, których jest bardzo mało (kilka rocznie) również są wnikliwie badane. Największym problemem naszych klientów jest brak parkingu obok ZUS – mówił Stanisław Wasilewski, dyrektor ZUS na czwartkowej konferencji w Rzeszowie. Fot. Anna Moraniec

RZESZÓW. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza zmiany, które mają usprawnić obsługę i podnieść jej jakość.

- Postawiliśmy na profesjonalizm zarządzania, podnoszenie kwalifikacji kadry, redukcję struktur, wprowadzanie nowych produktów. Dzięki temu jesteśmy postrzegani jako najlepszy oddział w Polsce – mówi Stanisław Wasilewski, dyrektor rzeszowskiego oddziału ZUS w Rzeszowie.

Zatrudniając 1500 pracowników w 150 komórkach organizacyjnych firma przyjmuje miesięcznie 100 tys. dokumentów, a średni czas oczekiwania klienta wynosi od kilku do kilkunastu minut. Jednym z głównych powodów do zadowolenia dyrektora było stworzenie Centrum Kompetencyjnego, do którego udało się ściągnąć najlepszych specjalistów. – To z Rzeszowa wysyłane są teraz instrukcje i wytyczne dla pracowników w innych oddziałach ZUS – mówi dyrektor. – Planujemy również powołanie Centrum Badawczo – Rozwojowego we współpracy z Politechniką Rzeszowską.

PUE – frontem do klienta
- Platforma usług elektronicznych to nowa, lepsza jakość obsługi klienta – mówi Dorota Kijowska starszy specjalista ZUS w Rzeszowie. – Jej sercem jest portal internetowy pue.zus.pl. Dzięki niej nasi klienci będą mogli załatwić większość spraw z wiązanych z ubezpieczeniami społecznymi nie wychodząc z domu. W ten sposób uzyskają informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach, płatnościach czy sprawdzą swoje dane na koncie w ZUS. Złożą i odbiorą wnioski i dokumenty, w tym także zgłoszeniowe i rozliczeniowe (ePłatnik).

Anna Moraniec

do “ZUS zmienia się dla Ciebie”

 1. K. Bimbała

  Cała prawda na każdym kroku : 20 mld zaległych składek ma ZUS do ściągnięcia !!. To pikuś niby???.

 2. Piotr

  ZUS niech się lepiej zwinie. Będzie korzystniejsze dla wszystkich. A ILE ZUS POBIERA PROWIZJI OD PŁACĄCYCH SKŁADKI?

 3. VV

  wszystko z gornego „C”. a tak naprawde to niewiele ma wspolnego z prawda.

 4. gościunia

  O pue.zus to już legendy krążą po necie :) jak to można sie z tą panią umówić lub nie :D ;P

 5. eko

  I tam ZUS to bada złodziei i nierobów na miejscu może się czeka parę minut co z tego jak nic i tak się w tym nie załatwi.n Polskie realia i Polskie urzędy. Chamstwo i tyle

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.