Żużel przegrywa z zimą

Kapitan PGE Marmy Rzeszów, Rafał Okoniewski (33 l.), i pozostali rzeszowscy żużlowcy na razie mogą poświęcić swój czas na przygotowanie sprzętu. Na pierwsze jazdy na torze przy ul. Hetmańskiej muszą jeszcze poczekać. Fot. Wit Hadło

ŻUŻEL. Inauguracja sezonu ligowego przesunięta o kolejny tydzień. Pierwsze mecze odbędą się dopiero 14 kwietnia. Eliminacje Złotego Kasku i Grand Prix 2014 w Krośnie odwołane.

II kolejka Enea Ekstraligi, I i II ligi zaplanowane na 7 kwietnia br. została odwołana. Nowe terminy Enea Ekstraligi zostaną ustalone do czwartku. I liga mecze z pierwszej niedzieli kwietnia pojedzie 16 czerwca, z kolei II ligi na 14 kwietnia.

Już wcześniej mecz II kolejki Enea Ekstraligi pomiędzy Falubazem Zielona Góra i PGE Marmą Rzeszów został przełożony na koniec maja. – Wszystko wskazuje na to, że sezon ligowy zainaugurujemy 14 kwietnia meczem w Gorzowie (godz. 18.30). Prognozy nadal nie są jednak optymistyczne, bowiem ocieplenie spodziewane jest dopiero po 10 kwietnia, więc te kilka dni może nie wystarczyć na przygotowanie toru w Gorzowie – przekonuje kierownik PGE Marmy Rzeszów, Tomasz Welc. Pierwszy mecz sezonu 2013 przy ul. Hetmańskiej planowany jest z kolei na 21 kwietnia. – Do tego czasu chyba wiosna już przyjdzie. Przynajmniej taką mamy nadzieje. Kiedy wyjedziemy na swój tor? We wtorek wreszcie zobaczyliśmy nawierzchnię, bowiem śniegu z dnia na dzień jest coraz mniej. Niestety, na dzisiaj zapowiadane są kolejne opady, tak więc w tym tygodniu raczej nie wyjedziemy na swój tor – dodaje Welc.

Licencja do przyszłej środy
W najbliższych dniach rzeszowski tor przejdzie weryfikacje, bowiem licencja skończyła mu się 31 marca. – W związku z warunkami atmosferycznymi licencja została przedłużona do 10 kwietnia. Na przyjazd weryfikatora tor musi być przygotowany tak jak na zawody. Do tego jest jednak niezbędna dobra pogoda – mówi kierownik rzeszowskiego teamu.

W Krośnie w innym terminie
Podobna sytuacja do tej w Rzeszowie jest również w Krośnie, gdzie już w przyszły czwartek (11 kwietnia) miały się odbyć eliminacje Złotego Kasku połączone z krajowymi eliminacjami do Grand Prix 2014. – Robimy wszystko, aby ten turniej doszedł do skutku. Jednak nie wszystko zależy od nas. Czekamy na lepszą pogodą. Wówczas postaramy się przygotować tor na zawody. Więcej z pewnością będziemy wiedzieli na początku przyszłego tygodnia. Dzień przed zawodami (10 kwietnia) tor ma przejść weryfikacje – informował we wtorek przed południem Wojciech Zych, wiceprezes KSM Krosno. Kilka godzin później ukazał się komunikat GKSŻ, mówiący o odwołaniu w dniu 10 kwietnia zawodów w Krośnie (także w Opolu i Rawiczu). Nowy termin zawodów ma być ustalony.

Zych wypowiedział się także o przełożeniu meczu II kolejki w Równem. – Już wcześniej porozumieliśmy się z działaczami MIR-u. Biorąc pod uwagę prognozy pogody oraz fakt, że zawodnicy w tym sezonie praktycznie jeszcze nie jeździli to jedyna słuszna decyzja – dodaje Zych.

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o