Związek Głuchych nie otrzymał pomocy od władz

 

Oddział Podkarpacki Polskiego Związku Głuchych ma nowy zarząd

RZESZÓW. Nowy zarząd Oddziału Podkarpackiego Polskiego Związku Głuchych

Oddział Podkarpacki Polskiego Związku Głuchych od niedzieli ma nowy zarząd. Tego samego dnia podjęto uchwałę, że niesłyszący (na Podkarpaciu jest ich blisko 2 tys.) zbojkotują najbliższe wybory parlamentarne i w przyszłości samorządowe. Powód: mimo próśb o pomoc, w związku z trudną sytuacją finansową Związku Głuchych, ani prezydent Rzeszowa, ani wojewoda podkarpacki nie podjęli wystarczających starań o ratowanie PZG.

Wojewódzki Zjazd Delegatów Oddziału Podkarpackiego PZG był najtrudniejszy w 60-letniej historii Polskiego Związku Głuchych. Do końca nie było wiadomo, czy uda się wybrać nowy zarząd, bo były kierownik odpowiedzialny za księgowość, opróżnił kasę związku na kwotę 100 tys. zł. Z tego powodu instytucja ta ma długi wobec PFRON-u, urzędu skarbowego i  ZUS-u.

Prezesem nowego zarządu została Jadwiga Ożóg, wiceprezesami: Katarzyna Hul z Rzeszowa i Ewelina Polak z Rzeszowa, sekretarzem Izabela Piestrzyńska z Mielca, a członkami zarządu: Jarosław Prystutiuk z Sanoka, Sylwester Czwal z Krosna, Andrzej Tracz ze Stalowej Woli, Mariusz Longawa z Krosna oraz Ewa Kolano z Przemyśla.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments