Związek Przedsiębiorców i Pracodawców: – Urzędnicy Ministerstwa Finansów współdziałali z mafią?

– Chcieliśmy, żeby odpowiednie służby sprawdziły ten zadziwiający ciąg przypadków – mówi, Robert Gwiazdowski ( 53 l.), przewodniczący Rady Nadzorczej ZPP (po lewej). Fot. ZPP

KRAJ. Prokuratura nie zacznie śledztwa przeciw fiskusowi.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Ministerstwa Finansów. Prawnicy ZPP na kilkunastu stronach przeprowadzili szczegółową analizę prawną ustaw i rozporządzeń Ministerstwa Finansów, które de facto umożliwiały dokonywanie wielkich przestępstw podatkowych w ostatnich latach. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w związku z przedawnieniem karalności.

– Niemal od 20 lat w Ministerstwie Finansów przygotowywane są regulacje, o których po wejściu ich w życie wiedzą w zasadzie tylko grupy przestępcze, które na ich podstawie przez 2, 3 lata dokonują oszustw, a opinia publiczna dowiaduje się o nich po ujawnieniu sprawy przez media – mówi prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak (48 l.).

Jarosław Szklarczyk, prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wydał postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie – wobec przedawnienia karalności. W obszernym 19-stronicowym uzasadnieniu prokurator nie zakwestionował żadnego z zarzutów podniesionych przez ZPP.  – Można uznać, że podziela nasze zdumienie różnorodną twórczością legislacyjną urzędników Ministerstwa Finansów – komentuje to Cezary Kazmierczak,

– Analiza zawiadomienia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – pisze w odpowiedzi na zawiadomienie prokurator Jarosław Szklarczyk – prowadzi do wniosku, że opisywane w nim zachowania urzędników Ministerstwa Finansów polegające na redagowaniu rozporządzeń i zarządzeń podatkowych Ministra Finansów w sposób niedbały, nielogiczny, niespójny i umożliwiający niektórym podatnikom korzystanie z nienależnych ulg i zwolnień podatkowych, luk w prawie oraz popełnianie oszustw podatkowych i uszczuplanie w ten sposób dochodów Skarbu Państwa miały miejsce w okresie od 30 grudnia 1989 r. do 30 maja 2005 r.

Według prokuratury, przedawnienie ostatniego z opisanych w zawiadomieniu czynów nastąpiło w dniu 30 maja 2010 r.

Artur Getler

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
blokersjanAmbrożyROMANJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
blokers
Gość
blokers

zaraz,zaraz ,za jakiej ekipy rządzacej to sie dzialo?

jan
Gość
jan

to nic nowego znający historię tzw. przemian Polacy doskonale wiedzą i pamięta kto z kim i po co zawierał układ w Magdalence. Dodam że solidarność to była organizacja założona przez ludzi spec służb i przez te służby sterowana dlatego po 91 roku nie było w Polsce ani otwarcia archiwów SB i ujawnienia tajnych współpracowników ani nie było lustracji i rozliczenia tych z UB, SB i PZPR co prześladowali i mordowali Polaków tylko dlatego że nie popierali komunizmu!

Ambroży
Gość
Ambroży

Polecam gorąco odsłuchać :http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=ppw

ROMAN
Gość
ROMAN

czy ktoś przeprowadzi kiedyś drenaż tego wszystkiego od 1989 roku- wygląda że nie no bo się przedawniło i to miały być nowe czasy ; tylko dla kogo i komu ” sroczka dawała a komu nie ” nie dowiemy sie może nigdy no bo taki się jeszcze nie urodził kto by tej hydrze łeb uciął- bo by wcześniej swój stracił – nie ?

Janek
Gość
Janek

http://www.youtube.com/watch?v=71wc9CR6iwo ,

Ponadto mafijnych legalnych powiązan bylo więcej, lobbing i przekupstwo poteżnych firm farmauceutycznych w celu wprowadzenia obowiazkowych szczepień, (wygoglujcie sobie nazwiska dr Jerzy Jaskowski, dr Majewska)
Powolne wprowadzanie modyfikowanych genetycznie roslin (na początek dopuszczenie do obrotu, ten sam mechanizm odbywal sie w krajach gdzie takie rosliny rolnicy legalnie mogą sadzić), oraz ogólne rozbrajanie panstwa – ostatni mały przykład to dzialania Gowina, likwidacja sądow oraz podniesienie kwoty wykroczenia z 200 zl do 1000 zł .