Związkowcy pikietowali przeciw rządowi. ZDJĘCIA

Przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie pikietowało kilkuset związkowców przeciw „antypracowniczej” polityce rządu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przed Urzędem Wojewódzkim zebrało się kilkaset osób.

Z całego Podkarpacia zjechało do Rzeszowa kilkuset związkowców. Przy huku petard sprzeciwiali się „antypracowniczej” polityce rządu. Małgorzacie Chomycz-Śmigielskiej (35 l.) przekazali petycję z kilkoma postulatami i domagają się od koalicji PO-PSL wycofania się z planów dotyczących uelastycznienia czasu pracy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Chcą też uchwalenia przez Sejm ustaw ograniczających stosowanie tzw. umów „śmieciowych” i podwyższenia wysokości płacy minimalnej. Na placu przed urzędem zebrali się nie tylko członkowie z NSZZ „Solidarność”, ale też z OPZZ i Forum Związków Zawodowych. Domagają się podwyższenia wysokości płacy minimalnej  i zaprzestania likwidacji szkół.

Pikieta w Rzeszowie została zorganizowana w ramach solidarnościowej akcji popierającej strajk generalny na Śląsku. Już 4 miliony Polaków pracuje bez etatów na tzw. umowach „śmieciowych”, czyli umowach o dzieło. Nawet ci, którzy są zatrudnieni na etatach zarabiają tak mało, że nie są w stanie utrzymać swoich rodzin. Elity polityczne dają sobie kilkudziesięciotysięczne nagrody, a obywatele nie mają z czego żyć.

Do 17 kwietnia związkowcy oczekują na realizację przedstawionych postulatów. Jeżeli tak się ich stanie, to pod koniec września odbędzie się ogólnopolski strajk.

and

 

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
HeniekriamaKYSY Trybun Ludowysovieticus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
riama
Gość
riama

Robotniku, Rolniku, Przedsiębiorco, Nauczycielu, Studencie, Inteligencie, Twórco, Emerycie, Inwalido, Bezrobotny, Bezdomny, Wykluczony, Urzędniku, Żołnierzu, Policjancie – Polko i Polaku! MUSISZ ZMIENIĆ POLSKĘ DLA SWOJEGO DOBRA, DLA DOBRA TWOICH DZIECI I WNUKÓW Przestań narzekać, pisać prośby i petycje, przestań maszerować i protestować, przestań uczestniczyć w fałszowanych wyborach i referendach. W ten sposób manifestujesz jedynie swoją słabość, a samowybierające się władze utwierdzasz w przekonaniu, że są nie do ruszenia. Utwierdzasz je w arogancji, bezkarności i nieodpowiedzialności. Nie daj się nabrać kolejnym mutacjom partii z magdalenkowego i okrągłostołowego układu. Te tzw. „elity polityczne”, to nic innego jak antypolskie mafie, przebrane w piórka patriotyczne,… Czytaj więcej »

Heniek
Gość
Heniek

Brawo dla poety ! Prosto, zrozumiale i ujęte super !

riama
Gość
riama

Widać jak strasznymi egoistami są przywódcy , działacze a wraz z nimi członkowie związków zawodowych, którzy upominaja się tylko o podwyżki dla siebie, zapominając całkowicie o Polakach, którzy tej pracy nie mają, o tych, którzy głodują , o tych, którzy skazani zostali na poniewierkę na obcej ziemi w poszukiwaniu chleba. Co za krótkowzroczność, przecież praca nie jest dana nikomu raz na zawsze. Każdy z grona pracujących, za wyjątkiem przywódców, którzy działają na zlecenie rządu, może za chwilę tę prace stracić i co wtedy? Najpierw należy odsunąć wszystkich obecnych przywódców ! Kandydatów na przywódców nalezy poddać surowej weryfikacji pod kątem narodowości,… Czytaj więcej »

KYSY Trybun Ludowy
Gość
KYSY Trybun Ludowy

>>GNIAZDO<< Pod Poznaniem Goście mili, – ,,Gniazdo Piastun” założyli. Nie od Piasta czarodzieja, – lecz od Piasta Kołodzieja. Powiem nawet krótko tak, – tam tradycji dawnej smak. Tam Słowiańska jest natura, – i Słowiańska też kultura. Tam Patrioci są prawdziwi, – oraz w Bogu bojaźliwi. Gniazdo to ma nie być marne, – ale samowystarczalne. Od podszewki i kołyski, – i od chleba aż do miski. Tak jak dawno …dawno było, – gniazdo wszystkim nam służyło. Tam się każdy kiedyś rodził, – stamtąd przodek nasz pochodził. Tam się więzi umacniały, – z gniazd się składa Kraj nasz cały. Dzisiaj Polską nazywany,… Czytaj więcej »

KYSY Trybun Ludowy
Gość
KYSY Trybun Ludowy

,,Postulaty Strajkowe, -Trybuna Ludowego” Zima nam nie ustępuje, – za to strajk się tu szykuje. Ma to być strajk generalny, – byle tylko nie był marny. Dziwny strajk? jestem szczery, – bo na Śląsku godzin cztery. Tam gdzie jest największa siła, – czyżby krótko tak walczyła? Ten co dał Wam pozwolenie, – czy też miał je na niszczenie? Stoczni wszystkich i fabryki? – kupić działki z Ameryki? Skromne postulaty macie, – co tak działaczy Wy słuchacie. Gdzie postulat najważniejszy? – pilny bardzo , najpilniejszy!! Dziś Rodacy i Polacy, – Polska jest obóz pracy! Ludzie nie są nagradzani, – ale wszędzie… Czytaj więcej »

KYSY Trybun Ludowy
Gość
KYSY Trybun Ludowy

>> PÓŹNE OŚWIECENIE<< Ludzie szczerzy oraz prości, – cóż dziś jest z ,,Solidarności”? Zryw był piękny i wspaniały, – dziś wspomnienia nam zostały. Gdzież są Jej założyciele? – biedy cierpią teraz wiele. Gdzie są dawni Jej Działacze? – nędza, głód- nad Nimi płacze. Zdrajcy dzisiaj Ją przejęli, – Patriotów odsunęli. Do kościoła się udają, – ale Boga to nie znają. Modlą niby się do Niego, – by też wspierał tylko jego. Niech odejmie od Bliźniego -,,Bliźni jakiś do niczego”. ,,Solidarność” dziś… – dostatek dla ,,Działaczy”, – nędza , smutek Ludziom Pracy. Dzięki Nim i Górnika, – także bieda już dotyka.… Czytaj więcej »

sovieticus
Gość
sovieticus

do roboty się wziąć wielcy działacze cholera jasna.Już piękny Marian załatwił naród .Co za kraj ,pielgrzymki ,procesje,marsze w najprzeróżniejszych intencjach i jeszcze teraz ci żądni władzy wichrzyciele