Zwolennicy Anschlussu rozlepiają ulotki

RZESZÓW. Na ulicach Rzeszowa pojawiły się ulotki sygnowane przez Przymierze Narodu Polskiego. Ich autorzy sygnalizują, że opowiadają się za przyłączeniem Polski do Niemiec. Zwolennicy Anschlussu powołują się przy tym na rzekome korzyści jakie obywatele polscy odniosą z takiego kroku.

“Bezrobotni otrzymają 700 – 900 Euro miesięcznie zasiłku. Rolnicy będą zwolnieni z płacenia podatku i składki na KRUS, do dochodu 800 Euro miesięcznie.” – czytamy m.in. w ulotkach zawierających zresztą błędy w pisowni.

Podejrzewamy, że cała akcja to szyderczy żart, związany z planowanym na 1 maja otwarciem niemieckiego rynku pracy dla Polaków. Całość opatrzona jest jeszcze podpisem Printed in Germany, czyli “wydrukowano w Niemczech”. Niezależnie od intencji autorów treści ulotek przypominamy, że kodeks karny przewiduje sankcje za próbę oderwania terytorium RP.

Art. 127. KK: “§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.”

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
9 lat temu

No to już mamy pracę dla podkarpackiej Prokuratury ( to nie żart) dwie mniejszości narodowe nawołują do rozbioru Polski Ukraińska i Niemiecka. Jeżeli władza nie zabierze się za to, to znaczy, że macza w tym palce i trzeba z nią zrobić porządek w wyborach, bo inaczej sprzedadzą Polskę.