Zwolnień w KROeko na razie nie będzie

- KROeko to nasza spółka córka, a prywatyzacja jest podyktowana koniecznością pozyskania partnera branżowego w celu zapewnienia rozwoju - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej prezes zarządu MPGK w Krośnie Janusz Fic (pierwszy z lewej).

KROSNO. 1 mln 671 tys. 525 zł – taką kwotę uzyskano ze sprzedaży udziałów spółki KROeko.

Spółka REMONDIS nabyła 50,99 proc. udziałów Centrum Usług Komunalnych KROeko Sp. z o.o. We wtorek (25 bm.) została podpisana stosowna umowa sprzedaży tychże udziałów KROeko między przedstawicielami Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Sp. z o. o. a REMONDISEM.

Jak dotąd jedynym udziałowcem spółki CUK KROeko, która powstała w grudniu 2008 roku, było MPGK. Została ona wydzielona ze struktur MPGK-u i w niej jest skupiona cała działalność komercyjna przedsiębiorstwa (odbiór odpadów a także sekcja dróg i zieleni).

Do tak zwanych rokowań w sprawie zbycia maksymalnie do 70 procent udziałów KROeko zaproszono firmy z branży zajmującej się gospodarką odpadami. Po sfinalizowaniu transakcji zmianie uległa nazwa spółki – aktualnie to REMONDIS KROeko. To pierwsze na Podkarpaciu tego typu przekształcenie w spółkach komunalnych.

Zmieniła się nazwa i wkład własnościowy

Tak więc aktualnie ponad 50 proc. udziałów KROeko ma REMONDIS, a resztę MPGK.- KROeko to nasza spółka córka, a prywatyzacja jest podyktowana koniecznością pozyskania partnera branżowego w celu zapewnienia rozwoju – mówił Janusz Fic, prezes zarządu MPGK. – Chodzi także o dostosowanie się do zmian ustawowych – dodał.

REMONDIS – Sp. z o.o.  jest zdecydowanie największą firmą zajmującą się gospodarką odpadami w naszym kraju. To firma rodzinna posiadająca kapitał niemiecki, działająca na całym świecie. W Polsce prowadzi działalność od 1992 roku, ma oddziały w 39 miastach na terenie Polski. Zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług w zakresie zbiórki i transportu wszelkiego rodzaju odpadów, elektrorecyklingu, sortowania odpadów, oczyszczania ulic i dróg oraz gospodarki wodno-ściekowej.

Pozyskali nowego partnera branżowego

– Aktualnie zatrudniamy 2300 pracowników, wnosimy przede wszystkim wiedzę i doświadczenie, stawiamy na rozwój na rynku gospodarowania odpadami, modernizację tego systemu – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej dr Marek Gębski, członek zarządu REMONDIS-u. – Ilość odpadów będzie wzrastać, które będzie trzeba przygotować do recyklingu, liczymy się z boomem recyklingowym w Krośnie – zaznaczył. – Nie chcemy wprowadzać rewolucji, lecz ewolucję na rynku gospodarki odpadami. I dodał: – Na Podkarpaciu są największe potrzeby jeśli chodzi o przetwarzanie odpadów.

Spółka KROeko zatrudnia aktualnie 89 pracowników. Mają oni zagwarantowane zatrudnienie do końca czerwca 2013 roku, natomiast w przypadku wcześniejszego zwolnienia w grę wchodzi wypłata odszkodowania. Niewykluczone są podwyżki (w przyszłym miesiącu będą prowadzone rozmowy w tej sprawie).

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments