Zwycięski powrót. ZDJĘCIA

Wczorajsza okazała wygrana nad Mołdawią to zasługa zarówno graczy z pola, jak również bramkarza Bartłomieja Nawrata, który zwłaszcza po przerwie popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami. Fot. Wit Hadło

FUTSAL. Klaudiusz Hirsch od okazałej wygranej w Rzeszowie rozpoczął pracę w roli szkoleniowca polskiej reprezentacji.

Udany powrót na Podkarpacie zanotowała wczoraj reprezentacja Polski w futsalu, która w towarzyskim meczu w rzeszowskiej hali na Podpromiu pokonała Mołdawię. Dzisiaj o godz. 18 rewanżowe spotkanie w Krośnie (hala przy ul. Bursaki).

ZOBACZ ZDJĘCIA

Biało-czerwoni, zajmujący w futsalowym rankingu FIFA 36. miejsce (Mołdawia jest 67.), znakomicie otworzyli pojedynek i już w 57. sekundzie objęli prowadzenie. Z prawej strony piłkę wstrzelił Bartosz Łeszyk, a całą akcję sfinalizował Rafał Franz.

Bomba Dury
Ten gol był zapowiedzią tego, co działo się w kolejnych minutach. Polacy przeważali, prowadzili grę, jednak mieli nieco problemów ze skonstruowaniem akcji bramkowych. Tych również niewiele mieli przyjezdni. Po raz pierwszy zatrudnili oni Bartłomieja Nawrata dopiero w 6. min (strzał Cocebana polski golkiper obronił nogą). Z czasem akcje Mołdawian stawały się coraz groźniejsze, ale ich zapędy skutecznie ostudził Tomasz Dura, który posłał bombę w kierunki bramki Capsamuna. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

Powtórka Franza
W drugiej połowie gra się zaostrzyła, a jej wynik ponownie otworzył Franz, który strzałem z dystansu pokonał golkipera Mołdawii. Od 34. min obie drużyny grały z pięcioma faulami na koncie i każdy następny groził rzutem karnym przedłużonym, których ostatecznie kibice się nie doczekali.

POLSKA    6
MOŁDAWIA    0
(2-0)
1-0 Franz (1.), 2-0 Dura (10.), 3-0 Franz (22.), 4-0 Kubik (29.), 5-0 Lebiedziński (32.), 6-0 Mikołajewicz (33.)
POLSKA: Nawrat (37. Foltyn) – Pieczyński, Lebiedziński, Franz, Łeszyk oraz Solecki, Łopuch Popławski, Kubik, Dura, Gepert, Mikołajewicz, Seget
MOŁDAWIA: Capsamun (33. Neagu) – Arlet, Tanurcov, Hilotti, Vicolas oraz Coceban, Burdujel, Gojan, Hoderean, Timbalist, Podlesnov, Munteanu, Tunguscov.
Sędziowali: Sebastian Stawicki i Tomasz Frąk (obaj Polska). Żółte kartki: Lebiedziński oraz Burdujel. Widzów 3 tys.