Zwycięski rewanż

Marek Szpera, podobnie jak jego koledzy z zespołu, mógł w sobotę cieszyć się ze zwycięstwa w ostatnim tegorocznym meczu przed własną publicznością. Fot. Wit Hadło

TAURON STAL MIELEC – PIOTRKOWIANIN. Podopieczni Ryszarda Skutnika rozpoczęli rundę rewanżową od pewnej wygranej.

Kibice Stali, po raz ostatni w tym roku, mieli okazję zobaczyć swoją drużynę w akcji. Mieleccy szczypiorniści stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali beniaminka z Piotrkowa Trybunalskiego. Na kolejne ligowe emocje trzeba będzie poczekać ponad półtora miesiąca.

Piotrkowianin przyjechał do Mielca opromieniony sensacyjną wygraną z MMTS Kwidzyn i apetytem na sprawienie kolejnej niespodzianki. Gospodarze jednak już po kwadransie rozwiali złudzenia rywali na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Po trafieniach Adama Babicza i Marka Szpery prowadzili już 10-5. Szczególnie imponował ten drugi, który nie tylko celnie rzucał, ale i bardzo dobrze rozgrywał. Widać było, że młody rozgrywający jest uskrzydlony powołaniem, jakie otrzymał do szerokiej kadry na mistrzostwa świata w Hiszpanii.

Do przerwy goście jeszcze jakoś się trzymali, ale tuż po zmianie stron mecz został rozstrzygnięty na dobre. Stal rzuciła cztery bramki z rzędu, objęła prowadzenie 23-13 i skończyły się wielkie emocje. Oba zespoły już nie przejmowały się tak obroną, skupiając energię na grze w ataku i kibice zobaczyli kilka ciekawych akcji i sporo bramek. W końcówce miejscowi starali się wygrać różnicą dziesięciu trafień, ale uniemożliwił to były zawodnik Stali – Tomasz Mróz, zdobywając ostatnią bramkę w tym meczu.

TAURON STAL 37
PIOTRKOWIANIN 28
(19-13)

TAURON STAL: Kryński, Lipka – Wilk, Janyst 3, Krieger, Sobut 3, Szpera 4, Babicz 5, Gawęcki 2, Gudz, Gliński 3, Krzysztofik 6, Chodara 6, Kostrzewa 5
PIOTRKOWIANIN: Ner, Wnuk, Procho – Mróz 3, Miszka, Woynowski 4, Trojanowski 6, Różanski 1, Matyjasik 2, Skalski 3, Iskra 5, Pilitowski 2, Pożarek 1, Krawczyk 1.

Sędziowali: Cezary Figarski, Dariusz Żak (Radom). Widzów 1500.

p

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o