Zwycięskie pożegnanie

Gheorghe Cretu żegna się z Asseco Resovią. Fot. Archiwum

Asseco Resovia pokonała po raz drugi GKS Katowice i zajęła 7. miejsce. Od mistrzostwa Polski w 2015 roku co sezon zespół z Rzeszowa spisywał się coraz gorzej (2016 – 2. miejsce, 2017 – 4. miejsce, 2018 – 6. miejsce).

Resoviacy kończą sezon z dużym rozczarowaniem, bo zespół miał walczyć o medale, a nawet nie zdołał zakwalifikować się do fazy-off. – Zawsze jest lepiej zakończyć sezon zwycięstwem, nawet jeśli nie osiągnęliśmy zakładanych celów i nawet nie awansowaliśmy do fazy play-off – mówi Thibault Rossard, przyjmujący Asseco Resovii. – Niestety, bardzo nieudany początek rozgrywek w naszym wykonaniu spowodował, że sami postawiliśmy się w trudnej sytuacji i cały czas musieliśmy gonić rywali, żeby liczyć się w ogóle w walce o szóste miejsce. W pewnym momencie wydawało się, że byliśmy blisko tego celu, ale nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji do zdobycia punktów, a przede wszystkim zawaliliśmy pierwszą część sezonu – stwierdza francuski przyjmujący Asseco Resovii, który żegna się z klubem z Podkarpacia, podobnie jak kilku innych zawodników.

Mecze z GKS-em były ostatnimi w barwach Asseco Resovii dla Davida Smitha (odchodzi najprawdopodobniej do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle), Mateusza Masłowskiego i Łukasza Kozuba (obaj mają trafić do Trefla Gdańska), Jakuba Jarosza (GKS Katowice), Mateusza Miki (Indykpol AZS Olsztyn), Dawida Dryji (MKS Będzin), Łukasza Perłowskiego (zamierza zakończyć karierę). Z klubu odchodzi też trener Gheorghe Cretu i jego asystent Alar Rikberg. Nowymi twarzami w sezonie 2019/2020 w zespole z Rzeszowa będą natomiast trener Piotr Gruszka oraz Zbigniew Bartman, Marcin Komenda, Tomas Rousseaux, Bartosz Mariański, Bartłomiej Krulicki i Grzegorz Kosok. Do obsadzenia pozostały jeszcze dwa miejsca wśród przyjmujących. Do Rzeszowa przenosi się też z Katowic trener od przygotowania fizycznego – Andrzej Zahorski (pracował już w Asseco Resovii w latach 2011 – 15).

GKS Katowice 0
ASSECO RESOVIA 3
(21:25, 17:25, 22:25)
GKS:
Komenda 2, Rousseaux 1, Krulicki 1, Butryn 5, Quiroga 4, Kohut 3 oraz Mariański (libero), Ogórek (libero), Depowski 9, Fijałek 1, Krzysiek 3, Woch 2, Sobański 3
ASSECO RESOVIA:
Shoji 7, Rossard 14, Smith 4, Jarosz 10, Lemański 7, Buszek 9 oraz Masłowski (libero), Perry (libero), Perłowski
Sędziowali:
Jacek Litwin i Tomasz Flis. MVP: Kawika Shoji. Widzów 600. Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 0-2.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o