Zwycięstwo na zakończenie

TAURON BASKET LIGA. Świetny występ Przemysława Karnowskiego w meczu w Warszawie.

Na dziesiątym miejscu zakończyli sezon 2010/2011 Tauron Basket Ligi koszykarze Siarki Jezioro. W ostatniej kolejce tarnobrzeżanie wygrali w Warszawie z AZS Politechniką, a do zwycięstwa nasz zespół poprowadził Przemysław Karnowski.

Środkowy Siarki zdobył 35 pkt co jest jego rekordowym wynikiem w ekstraklasie. – Przed meczem założyliśmy sobie by zdobywać jak najwięcej punktów spod kosza. Zdawaliśmy sobie sprawę, że w AZS Politechnice brakuje klasowych centrów i po prostu chcieliśmy to wykorzystać. Do tego nałożyła się na to świetna dyspozycja Przemka – mówił szkoleniowiec Siarki Jezioro, Dariusz Szczubiał.

Początek meczu należał do gości, którzy w 8 min prowadzili 25:11. W II kwarcie Jeziorowcy szybko jednak roztrwonili przewagę. W 16. min miejscowi objęli po raz pierwszy prowadzenie 32:31. Ekipa trenera Szczubiała otrząsnęła się z marazmu jaka ją ogarną dopiero po przerwie (po 20 minutach gospodarze prowadzili 48:44). Po zmianie stron przewaga naszego zespołu nie podlegał już dyskusji. W 34. minucie Siarka prowadziła 79:67, a jak w transie spisywał się Karnowski, którego rywale nie potrafili zatrzymać. – Nie spodziewaliśmy się, że Karnowski zrobi nam tyle krzywdy. Zakładaliśmy sobie przede wszystkim, że kluczem powinno być wyłączenie amerykańskiego trio Siarki, jednak niespodziewanie do gry włączył się Przemek. Szkoda, że nie udało się nam wyfaulować Karnowskiego i Piechowicza, bo chcieliśmy w tym meczu wykorzystać wąską kadrę Siarki, powodując problemy w rotacji polskich graczy – opisywał trener AZS Politechniki, Arkadiusz Miłoszewski.

AZS POLITECHNIKA    81
SIARKA JEZIORO    92
(17:27, 31:17, 17:27, 16:21)

AZS: Nowakowski 18, Kucharek 11 (3×3), Popiołek 2, Wilczek 6 (1×3), Mokros 15 (3×3)oraz Pełka 6, Zięba 6 (2×3), Kowalczyk 10, Cechniak 2, Motel 2, Nowicki 3.

SIARKA: Miller 18 (2×3), Piechowicz 6, Karnowski 35, Tiller 14, Doaks 16 oraz Wyka 3 (1×3), Pyszniak 0.

Sędziowie: Maciej Kotulski, Wojciech Imiołek, Adam Krasuski. Widzów 400.