Zwycięstwo Norberta Mastalerza

TARNOBRZEG. zagłosowało na lidera lewicy. Jan Dziubiński po 12 latach zdetronizowany

Norbert Mastalerz osiągnął najlepszy wynik w pierwszej turze, a w drugiej tylko potwierdził, że jest osobą, którą mieszkańcy Tarnobrzega obdarzyli największym zaufaniem. Wynik ponad 60 procent i zwycięstwo nad Janem Dziubińskim, który walczył o czwartą kadencję przechodzi do historii.
Na Norberta Mastalerza, lidera lewicy, któremu ogromnego poparcia udzieliła Platforma Obywatelska zagłosowało 10 485 osób, co stanowi 60,68 proc. wszystkich głosów. Na Jana Dziubińskiego głosy oddało tylko 6980 tarnobrzeżan i zdobył on 39,32 proc. głosów.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom za ogromny kredyt zaufania jakim mnie obdarzyli. Obiecuję, że nie zawiodę ich oczekiwań i w ciągu 4 najbliższych lat, dzięki ciężkiej pracy uda mi się zrealizować pomysły zawarte w piramidzie potrzeb mieszkańców – powiedział kilka godzin po ogłoszeniu zwycięstwa prezydent elekt.

Norbert Mastalerz ma 38 lat i będzie najmłodszym w historii miasta prezydentem. O prezydenturę pierwszy raz walczył 8 lat temu, swoich sił próbował także 4 lata temu. Zwyciężyć Jana Dziubińskiego udało mu się za trzecim podejściem. W przeszłości był wicemarszałkiem województwa podkarpackiego, szefem Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także dziennikarzem Super Nowości.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments