Zwyciężył film o Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej

Bieszczadzka Kolejka Leśna to chyba jedyna kolej w Polsce, która zarabia sama na siebie

PODKARPACIE. Film „Bieszczadzka Kolejka Leśna – podróż sentymentalna” w reżyserii Jacka Frankowskiego zyskał dużą popularność wśród widzów stacji Planete. Przełożyło się to na pierwsze miejsce w rankingu popularności filmów dokumentalnych prowadzonym przez tą stację.

O wyjątkowości 24 minutowego dokumentu decyduje osobisty stosunek reżysera filmu do Bieszczadzkiej Kolejki, jak sam tytuł wskazuje jest to rodzaj sentymentalnej podróży. Nastrojową oprawę zapewnia muzyka Starego Dobrego Małżeństwa i grupy Czeremszyna wykonującej ukraiński folk oraz doskonałe zdjęcia wykonane przez operatorów Tomasza i Michała Ogrodczyków. Autor dokumentu, Jacek Frankowski przewędrował z kamerą całą trasę kolejki i stworzył opowieść pełną serca i osadzoną w kulturze Bieszczad.
– Film jest doskonałą promocją dla kolejki i regionu – mówi Stanisław Wermiński, prezes zarządu Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. – Kiedy skończymy remont naszej placówki planujemy wykorzystać ten film i pokazywać go turystom w stworzonej do tego celu sali.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments