Zwyciężyła drużyna z rzeszowskiego Gimnazjum Sióstr Prezentek

Fot. Archiwum WSIiZ

RZESZÓW. Szyfrowanie informacji z użyciem najlepszych programów do informatyki śledczej, umiejętność podróżowania w wirtualnym świecie to tylko niektóre z zadań, z jakimi zmagali się uczestnicy konkursu informatycznego zorganizowanego dziś przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSIiZ w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Gdy do pasjonujących zadań dodamy jeszcze wyjątkowe miejsce ich wykonania – nowoczesne i unikatowe laboratoria zaawansowanych technologii teleinformatycznych z jaskinią 3D, mamy niezapomnianą przygodę, w jakiej z zapartym tchem uczestniczyli gimnazjaliści z podkarpackich szkół.

Opiekunem konkursu była Barbara Fryc, nauczyciel informatyki ALO. Konkurs miał charakter drużynowy. Uczestniczyło w nim 15 trzyosobowych 3 zespołów.

- W laboratorium grafiki komputerowej i sztuki cyfrowej uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi znajomość programu graficznego.  Podobnie w laboratorium rzeczywistości wirtualnej i przetwarzania obrazów gimnazjaliści musieli wykazać się umiejętnością poruszania się w świecie wirtualnej rzeczywistości – mówi Czesław Wal, dyrektor ALO.

Najwięcej emocji wzbudziły zadania w laboratorium technik magazynowania danych.

- Wykorzystując znane i cenione w świecie programy z dziedziny informatyki śledczej, gimnazjaliści rozwiązywali zadania dotyczące szyfrowania informacji. Ten etap konkursu cieszył się największym zainteresowaniem. Muszę przyznać, że radzili sobie znakomicie – podkreśla dyrektor Wal.

W pozostałych laboratoriach uczniowie testowali wiedzę z podstawowych programów biurowych, a także z matematyki.

Część praktyczną konkursu poprzedził test wielokrotnego wyboru  drużyny odpowiadały na 25 pytań dotyczących znajomości budowy komputera, urządzeń i sieci komputerowych oraz zagadnień matematycznych.

Pierwsze miejsce otrzymali uczniowie z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie w składzie: Bartosz Wesół, Michał Kurecki, Szczepan Woźniak, których opiekunem był Pan Tomasz Manijak.

Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Gimnazjum w Czudcu w składzie: Wojciech Brzeziński, Przemysław Materna, Łukasz Pasternak, których opiekunem był Pan Wiesław Soja.

Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum Społecznego nr 1 w Rzeszowie: Hubert Lichaczewski, Piotr Lembryk oraz Mateusz Rybka z, których opiekunem był Pan Adam Szymków.

pad

do “Zwyciężyła drużyna z rzeszowskiego Gimnazjum Sióstr Prezentek”

  1. xxD

    Druzyna czudecka stracila ledwo 0,5 punkta do pierwszego miejca (na 100). Wyglada na to, ze szkola profilowana nie ma az tak dobrych uczniow jak inne gimnazja.

  2. adam

    szkola katolicka pewnie ze wygra w zasadzie moze wzsystkie konkursy z kazdej dziedziny, bo nabor jest tam taki ze ze wszsystkich szkol wojewodztwa szkola wybiera sobie najwieksze talenty rozdziela do klas profilowanych i rozwija w danej dziedzinie, tylko czy aby napewno to takie wspaniale? potem wychodza na swiat madrzy z jednego przedmiotu a nieprzystosowani do otoczenia

  3. wiesiek

    Katolicka szkoła i wygrywa konkursy informatyczne! Palikotom Tuskaszenkom dzieci siostry zakonne robią wrogą robotę.Kościół pokazuje że zacofanie ułomność to jednaki ich ugrupowania

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.