Zwyrodnialec usłyszał wyrok

49-letni zboczeniec gwałcił swoją córeczkę wielokrotnie, a horror dziewczynki trwał wiele lat. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. 49-letni mieszkaniec Stalowej Woli winny wielokrotnego zgwałcenia własnej córki.

10 lat pozbawienia wolności – taki wyrok zapadł w środę przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu w sprawie 49-letniego mieszkańca Stalowej Woli, któremu prokuratura zarzuciła gwałcenie nieletniej córki ze szczególnym okrucieństwem oraz zmuszania dziewczynki do seksu oralnego.

Sąd nie miał wątpliwości, że mężczyzna winny jest zarzucanych mu czynów i wydał wyrok już na drugiej rozprawie. Dokładnie dwa tygodnie temu zwyrodnialec stanął przed sądem, a już w środę wracał do zakładu karnego z piętnem winnego.

Za zamkniętymi drzwiami
Przypomnijmy, sprawa ze względu na charakter oskarżenia i co za nim idzie ochronę osób pokrzywdzonych, w tym przede wszystkim nieletniej ofiary seksualnego dewianta toczył się za zamkniętymi drzwiami. Jawne było jedynie odczytanie wyroku.

Podczas ekspresowego procesu, który był efektem wielomiesięcznej pracy śledczych zeznawało zaledwie kilka osób. Na sali sądowej nie pojawiło się natomiast żadne z nieletnich dzieci mężczyzny, gdyż ze względu na ich dobro, wykorzystane zostały jedynie ich zeznania zebrane podczas procesu przygotowawczego. Wszystko po to, oszczędzić im dodatkowego cierpienia i konfrontacji z oskarżonym.

Wpadł pół roku temu
Jak udało nam się ustalić, objęte aktem oskarżenia przestępstwa dotyczyły okresu 2008 – 2012, kiedy to wszczęto postępowanie przeciwko 49-latkowi. W sierpniu ubiegłego roku został on tymczasowo aresztowany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw na tle seksualnym w stosunku do swojej córki. Dziewczynka po raz pierwszy została wykorzystana przez ojca, gdy miała zaledwie 7 lat, a do gwałtów i zmuszania dziewczynki do seksu oralnego dochodziło przez kilka ostatnich lat. Obecnie ofiara gwałciciela ma 14 lat.

Nie jest pedofilem
Zanim mężczyzna stanął przed sądem, został poddany badaniu. Biegli uznali, że nie jest on klinicznym przykładem pedofila. Podniecają go zarówno kobiety dorosłe, jak i dzieci, nie stwierdzono u niego także zaburzeń psychicznych, które mogłyby tłumaczyć jego odrażające postępowanie wobec nieletniej dziewczynki. Ustalono, że mężczyzna wykorzystywał swoją przewagę psychiczną i siłową nad dzieckiem i z premedytacją znęcał się nad nią, tak by czuła się poniżona, zastraszona i spełniała jego seksualne zachcianki.

Groziło mu 15 lat
Za popełnione przez 49-latka przestępstwo Kodeks Karny przewidywał nawet 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj, Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu zdecydował, że poniesie on karę 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Małgorzata Rokoszewska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Przecież to jest śmieszne… za takie cos tylko 10 lat? żałosne.. ale myślę, że w „pudle” chłopaki go ładnie przywitają..