Żywność na Podkarpaciu (prawie) bez zastrzeżeń

Warzywa i owoce możemy kupować bez obaw, zastrzeżenia budziły jedynie dokumenty przy obrocie nimi.

PODKARPACIE. Dobre wyniki kontroli jakości handlowej produktów spożywczych.

Na sklepowe półki trafią artykuły rolno – spożywcze o jakości handlowej zgodnej z zadeklarowaną przez producentów – takie wnioski wypływają z raportu nt. kontroli przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych.

W II kwartale 2012 roku Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych dokonał kontroli jakości handlowej m.in. świeżych owoców i warzyw, przetworów owocowych i warzywnych, producentów przetworów z mięsa czerwonego, producentów oleju i zakładów pakowania jaj. Łącznie sprawdzono 2534 partii towarów.

W wyniku kontroli zastosowano sankcje w postaci 12 mandatów karnych, na łączną kwotę 1.350 złotych.

– Mandaty karne dotyczyły głównie braku zgłoszenia prowadzonej działalności do Wojewódzkiego Inspektoratu, nieprawidłowości w dokumentach towarzyszących przy obrocie świeżymi owocami i warzywami, nieterminowego przekazania informacji w zakresie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych – informuje Jerzy Wiśniewski dyrektor Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. – Wyniki kontroli świadczą o tym, że przedsiębiorcy na Podkarpaciu z dbałością podchodzą do produkcji żywności – dodaje Jerzy Wiśniewski

kl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments