“Cygan”: – Proszę wypuście mnie z więzienia!

Dawid Kostecki chce, aby kara pozbawienia wolności została odroczona, tak by mógł stanąć na ringu 30 czerwca. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Dawid Kostecki błaga o odroczenie odbywania kary w zakładzie karnym. Chce stanąć na ringu.

Rzeszowski bokser Dawid Kostecki, znany pod pseudonimem “Cygan”, kilka dni temu został aresztowany. Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał nakaz niezwłocznego zatrzymania boksera i doprowadzenia go do zakładu karnego. Na jego profilu facebookowym (popularny internetowy portal społecznościowy – przyp. red.) wciąż pojawiają się nowe wpisy. W jednym z nich zwraca się z prośbą do władz kraju, o to, aby pozwolili mu “reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej”.

Przypomnijmy, że Dawid Kostecki został zamknięty na 10 dni przed jego walką życia. 30 czerwca miał stanąć na ringu w Łodzi twarzą w twarz z 43-letnim legendarnym bokserem, Royem Jonsem Jr. “Chcę wygrać tą walkę dla Polski. Proszę Was jedynie o kilkudniową przerwę w odbywaniu kary. Nic więcej !” – czytamy na jego profilu. “Cygan” prosi też, aby “zostawić w cieniu animozje” i “rozgrywki regionalne”.

Sąd decyzji nie podejmie
Na dwa dni przed planowaną walką, czyli 28 czerwca, w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie miała zapaść decyzja w sprawie ewentualnego odroczenia odbywania kary przez Dawida K. Jak udało się nam ustalić, data ta jest już nieaktualna. – Dostaliśmy oficjalną informację, że Dawid Kostecki przebywa w zakładzie karnym w Białołęce, w związku z tym decyzja o odroczeniu kary została przekazana do wydziału penitencjarnego. Sytuacja zmieniła się po tym, jak został aresztowany – wyjaśnia Marzena Ossolińska-Plęs, rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Rzeszowie w październiku ubiegłego roku skazał boksera na 2,5 roku pozbawienia wolności. 10 maja rzeszowski sąd apelacyjny podtrzymał wyrok “Cygana” za współkierowanie grupą przestępczą i czerpanie korzyści z nierządu, ale oczyścił go z zarzutu handlu narkotykami. Wyrok jest prawomocny.
Dawid Kostecki został zatrzymany z zaskoczenia w Warszawie, tuż po udzieleniu wywiadu dla popularnego programu telewizyjnego w Polsacie.

***
Jeśli kara “Cygana” zostanie odroczona, to może się później okazać, że takich “Kosteckich” jest więcej. Każdy będzie chciał z jakiegoś powodu pobyć dłużej na wolności, a to przez rodzinę, a to przez pracę. Czy o to chodzi?

Ewelina Nawrot

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dobro
dobro
9 lat temu

Znając realia Polski to wypuszczą tego kryminaliste. Sa równi i równiejsi. To nic że handowal zywym towarem, kary wiezienia sa dobre dla pijanych rowerzystow, a nie dla wielkich sportowcow:)

Łebski
Łebski
9 lat temu

Siedź za grzechy odpokutuj!

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

Jak można go zamknąć 10 dni przed walka ,to jest żałosne w dodatku bez uprzedniego wezwania listownego, prostactwo i kolesiostwo sędziów i prokuratorów ma się widze znakomicie..

Jasia
Jasia
9 lat temu

a ty jacusiu do Agatki ale jej szkoda dla ciebie

jacek
jacek
9 lat temu

bez litości za pysk i do kamieniołomów.

lol
lol
9 lat temu

ja bym go wypuścił skoro tak bardzo chce reprezentować Polskę pod jednym warunkiem,że nie zarobi na tym nawet grosza,wszystkie jego wpływy które ma dostać niech zostaną przekazane na jakiś charytatywny cel.Zobaczymy czy się zrzeknie wpływów z tej walki i czy tak bardzo mu zależy na reprezentowaniu kraju

BLOB
BLOB
9 lat temu

PODOBNO ON GRYBSUJEW WIEZIENIU?,JEZELI TAK TO JAKIM CUDEM PROSI O PRZERWE,PRZEPUSTKE CZY CO TAM?PROSIC WYMIAR SPRAWIEDLIWOSCI O LITOSC!

Jasia
Jasia
9 lat temu
Reply to  BLOB

ty debilu przeciez ma adwokata zabierasz głos a nie masz pojęcia zajmij sie czyms o czym masz pojecie

BLOB
BLOB
9 lat temu
Reply to  Jasia

apeluje z facebooka,czyli dal komus na to zgode,czyli to jakby on sam apelowal,podpisuje sie pod tym!

zombi
zombi
9 lat temu

Dla alfonsa odpowiednim miejscem jest kryminal,a nnie ring.

Jasia
Jasia
9 lat temu
Reply to  zombi

Zombi a dla ciebie odpowiednie miejsce to psychiatryk

Pablo
Pablo
9 lat temu

Jak się rozrabia to się później zmienia ring na kratki. Pan prokurator pewnie nie był poinformowany, że Dawid ma zamiar zaszczycić więzienie swoją skromną osobą i postanowił nadać tempa sprawie :) I teraz jest chlip, chlip…

Jasia
Jasia
9 lat temu

WYPUSCIC,, CYGANA,, WYPUSCIC CYGANA

bury
bury
9 lat temu

a Kamiński /były szef CBA/ dalej na wolności …

Stefan
Stefan
9 lat temu

Czy człowiek z taką przeszłością i z takimi grzeszkami jest godzien aby reprezentować nasz kraj ??????

Jasia
Jasia
9 lat temu
Reply to  Stefan

Amatka zabiła swoje własne dziecko i tanczy na rurce i co powiesz na to

Jasia
Jasia
9 lat temu
Reply to  Stefan

Stefan a jaką przeszłosc ma nie jeden polityk i co

Jasia
Jasia
9 lat temu

To jest zwykłe swinstwo zeby 10 dni przed walką go zamknąc i wszyscy wiedzieli ze trenuje w Warszawie i po walce sam sie zgłosi do więzienia

Jasia
Jasia
9 lat temu

Oczywiscie ze go powinni wypuscic

Wladek
Wladek
1 rok temu
Reply to  Jasia

Co go tak bronisz?
Jestes jedna z jego dziwek czy co?

Trzeba isc na kase do Biedronki jak burdel Cygana zamknęli?