10 chętnych do poszerzenia drogi z Rzeszowa do Jasionki

W tym miejscu będzie rozpoczynać się przebudowa drogi
z Rzeszowa do Jasionki. Fot. Archiwum

Rozbudowa DW 878 na odcinku od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do Jasionki jest coraz bliższa realizacji. Otwarto oferty w przetargu i inwestycją zainteresowanych jest aż 10 potencjalnych wykonawców. Obecnie trwa analiza ofert. Nowa droga ma powstać do września 2023 r.

W ubiegłym roku powstała dokumentacja projektowa rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 878 na odcinku od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 869 w Jasionce. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie uzyskał także zezwolenie na realizację inwestycji, a samorząd województwa zarezerwował na to zadanie środki.
Zakres inwestycji obejmuje wspomniane poszerzenie 5-kilometrowej drogi z dwóch do czterech pasów ruchu. Ponadto w ramach zadania wybudowane, rozbudowane i przebudowane zostaną: skrzyżowania z istniejącymi drogami, drogi wewnętrzne, dodatkowe jezdnie (jako ulice dojazdowe), chodniki, ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, miejsca do zawracania pojazdów, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe czy przejścia dla zwierząt.
Dzięki inwestycji podniesie się poziom bezpieczeństwa w ruchu oraz komfort życia mieszkańców: Rzeszowa, Trzebowniska, Nowej Wsi czy Jasionki. Ponadto uda się sprawniej skomunikować południe regionu z lotniskiem w Jasionce. Dużym atutem ma być także wspomniana budowa ścieżki rowerowej, co oznacza, że cykliści będą mogli bezpiecznie i komfortowo jeździć rowerem od Rzeszowa aż do samej Jasionki, w tym do lotniska czy strefy ekonomicznej.
12 stycznia Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie otworzył oferty, które wpłynęły w przetargu na budowę drogi. Było ich 10. Wahają się one cenowo od 98 mln zł do blisko 131 mln zł. W postępowaniu zarezerwowano na inwestycje 116,5 mln zł, co oznacza, że część ofert mieści się w widełkach. Teraz trwa analiza postępowania. Kiedy ruszą pierwsze prace budowlane? Najprawdopodobniej zaraz po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy.

Kamil Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jam
Jam
4 miesięcy temu

Tak na oko to ponad 20 domów do wyburzenia. Kolejnych 20 będzie miało drogę pod oknami. Fajnie.

pracownik
pracownik
4 miesięcy temu
Reply to  Jam

Skarb państwa wykupi ziemię i zwróci równowartość zabudowań. Jeszcze na tych kurnikach ludzie zarobią. A każdy który uważa że będzie miał „drogę pod oknami” może również wyrazić chęć sprzedaży. Tych kilka domów przeważnie starych i tak chluby miastu nie przynosiło.

Jach
Jach
4 miesięcy temu

A co z tą linią torową którą miałyby się odbywać szybkie kursy szynobusów?

rzeszowiak
rzeszowiak
4 miesięcy temu
Reply to  Jach

Za tego prezydenta raczej nie będzie. Pewnie jakie drzewo posadzi i będzie fajrant w 2022

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  rzeszowiak

No co do drzewa to wątpię –
akacji jak nie ma pod ratuszem tak nie ma
Może posadzą jakieś badyle tylko gdzie?
A – jak jakiś park nowy będą modzić ; O!

Jam
Jam
4 miesięcy temu
Reply to  Jach

To chyba nie tędy miało iść, tylko od Warszawskiej do lotniska.

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
4 miesięcy temu

Zostawić wieś Trzebownisko. Oni nie potrzebują dobrej drogi. Podatki im w górę pójdą i nie będzie kasy na flaszkę w sobotę. Mają burdel i to im wystarczy ….Wielebny na zeszyt wpisze kto dał w kopertę i odpuszczone zostaną grzechy

Last edited 4 miesięcy temu by Drut żyletkowy
ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu

No bardzo interesujące jest stwierdzenie że ;
– cykliści będą komfortowo i bezpiecznie jeździć rowerem w tym do lotniska
No fajnie 5 kilometrów rower przed lotem z bagażami no dobry pomysł.
– i dalej… Do strefy ekonomicznej czyli pobudka skoro świt potem rowerem do pracy,cała szychta i znowu sru na rowerek i do domu.
A ten co to proponuje to czym będzie jeździł co?

hijena
hijena
4 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Czy ty musisz się udzielać pod każdym artykułem? Nie masz nic lepszego do roboty?

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  hijena

Masz wene twórczą to pisz – biorę przykład z Pań Redaktorek

Ba nie ma przymusu czytania –
A już się narobiłem całe życie jak mnie wsadzą do trumny to nie będę pisał : O!

Piotruś
Piotruś
4 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Nie prowokuj mnie do takich marzeń..

Byłe WSI
Byłe WSI
4 miesięcy temu
Reply to  hijena

A czy ty musisz pokazywać swoją głupotę?Może jak jej skrzydeł dodasz to polecisz ze Space X w kosmos

espero
espero
4 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Dlaczego z góry zakładasz, że nie będzie chętnych na dojazd rowerem do pracy? Popatrz na Stalową Wolę, lub Nisko. Dlaczego tam ludzie mogą wstawać „skoro świt” i jechać rowerami do pracy? Przyglądnij się jak wygląda teraz „ścieżka rowerowa” na odcinku od Aeroklubu w stronę Rzeszowa. Ucina się bez żadnego przekierowania rowerzystów na ogólną jezdnię. Może droga dla rowerów z prawdziwego zdarzenia sprawi, że na dojazd rowerem do pracy w strefie będzie więcej chętnych.