18-latek podbił modowy Mielec (ZDJĘCIA)

Fot. Bogdan Myśliwiec
Mnóstwo różnorodności zaprezentowali młodzi projektanci, wśród których nie zabrakło także twórców mody z Podkarpacia. Fot. Bogdan Myśliwiec

MIELEC. W sobotę, 14 marca, odbyła się V edycja Mielec Fashion Week. Zwycięzcą 18-letni Dawid Duma.

14 marca Mielec zamienił się w modową stolicę Podkarpacia. Na Mielec Fashion Week zaprezentowało się 11 projektantów, uczestników takich konkursów jak: Young Fashion Day, Off Fashion czy Cracow Fashion Awards.

Mielec Fashion Week to cykl pokazów mody promujący wszystko co modne w województwie podkarpackim. Pomysłodawczynią i reżyserem pokazów jest Ilona Jankowska. W sobotę swoje propozycje na nadchodzący sezon wiosna – lato 2014 – 2015 zaprezentowało 10 projektantów z Warszawy, Krakowa, Tarnobrzega, Rzeszowa, Kolbuszowej, Mielca i Lublina. Najlepszym okazał się 18-letni Dawid Duma.

Nastolatek przygotował kolekcję w ciągu dwóch tygodni. Nikt jej do tej pory nie widział, ani nie nosił. Młody projektant nie krył radości, ale i zaskoczenia, że to właśnie jego pomysły najbardziej spodobały się jury. Teraz będzie musiał podgonić naukę, bo lada dzień zdawać będzie maturę.

Organizatorzy prócz konkursu głównego przygotowali także dwa pokazy dodatkowe. Był to między innymi pokaz Anety Larysy Knap, twórczyni kierpców na obcasie oraz bielizny góralskiej. Projektantka projektuje pod marką FOLK DESIGN, a jej misją jest rozpowszechnienie w Polsce i na świecie naszych walorów kulturowych.

Widzowie mogli także podziwiać pokaz honorowy marki MO.YA Fashion, która otrzymała wyróżnienie za najpiękniejszą kolekcję kobiecą roku 2014 magazynu „Moda&Styl” w kategorii Marka Polska.

Pokaz Mielec Fashion Week poprowadził pochodzący ze Stalowej Woli Jarosław Szado, juror programu „Shopping Queen” telewizji Polsat, prezenter programu „Gwiazdy na dywaniku” w Polsat Cafe, reżyser pokazów mody i stylista gwiazd, m.in. Justyny Steczkowskiej. Towarzyszył mu mielecki dziennikarz i konferansjer Tomasz Łępa. Podczas pokazu zaśpiewała także Aleksandra Skrzypek.

Małgorzata Rokoszewska

[print_gllr id=143739]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piegniew
Piegniew
6 lat temu

Komentarz do ubolewań organizatorki MFW, ktory pewnie u niej nie zobaczy światła: http://ilonajankowska.blogspot.com/2015/04/dla-wtajemniczonych.html Do Pani Ilony Jankowskiej i wszystkich sympatyków Mielca. Zapewne Pani to szybko usunie, co tylko potwierdzi, że jest tak jak poniżej napiszę i że ma Pani osobowość bycia pępkiem świata. Po całej lekturze wnioskuję, że jest Pani niestety przykładem kobiety, gdzie uroda nie idzie w parze z klasą, taktem czy rozumem a często z pychą i arogancją. Współczuję porównania się do kury i jaja. Bo jeśli chcieć uchodzić za kurę, to tak się Pani nadęła, że prędzej pęknie niż zniesie to jajo. Jeśli zaś jajejm chce się… Czytaj więcej »