300 zawodników pobiegnie w Ultramaratonie Podkarpackim

Fot. Archiwum

PODKARPACIE, RZESZÓW. Ultramaraton Podkarpacki jest jednym z ulubionych biegów długodystansowych wśród polskich biegaczy. Od 2014 r., kiedy odbyła się jego pierwsza edycja, przez listy startowe przewinęła się śmietanka polskich ultramaratończyków. Już 14 maja, czyli w sobotę rusza kolejna edycja wydarzenia. – Jest to impreza wyjątkowa, każdy znajdzie tu dystans dostosowany do swoich możliwości. Jestem przekonany, że ta edycja będzie niezapomniana i przejdzie do historii – zapowiada Marcin Stopa, sekretarz Miasta Rzeszowa.
Na jakich dystansach będą rywalizować uczestnicy? 50, 70 i 115 km. Wystartują oni z Rynku w sobotę o godz. 5 rano. Uczestnicy biegu na 30 km zostaną przewiezieni na start w rejon Lubeni, skąd wyruszą na trasę o godz. 8.30. – Z Rynku biegacze pod eskortą policji przebiegną ul. Mickiewicza, Targową, Lwowską i Olbrachta do lasu na Słocinie. Stąd skierują się w stronę Tyczyna.
W Lubeni, gdzie zaplanowano start biegu na 30 km, dłuższe dystanse się rozłączają. 50 km biegnie już w stronę Rzeszowa wzdłuż Wisłoka, a trasa 70 i 115 km prowadzi w stronę Zarzecza. O godz. 11 wystartuje bieg dzieci w wieku 4 – 8 lat. Jego uczestnicy będą rywalizować na trasie o długości ok. 400 metrów, między Rynkiem a wieżą kościoła farnego.
Organizatorzy informują, że łącznie na czterech dystansach wystartuje w tym roku około 300 osób. Na metę w Rynku będą przybiegać w sobotę przez cały dzień, do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy zachęcają do wspólnego kibicowania.

kl