4 pasy na Warszawskiej

Rozpoczyna się przebudowa ul. Warszawskiej, od ul. Myśliwskiej do granic Rzeszowa. Fot. Mariusz Włoch

W poniedziałek rozpoczęto prace przy rozbudowie kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej w Rzeszowie. Przebudowa obejmie kilometrowy odcinek od ul. Myśliwskiej do granic Rzeszowa. Inwestycja będzie kosztować 33,4 mln zł. Dzięki niej, łatwiejszy będzie dojazd zarówno do autostrady A4, jak też do lotniska w Jasionce.

Kontrakt związany z przebudową ulicy Warszawskiej będzie realizowany przez firmę Strabag. Miasto na początku planowało na inwestycję przeznaczyć 31,65 mln zł, ale okazało się, że wszystkie oferty złożone w ramach przetargu przez firmy były wyższe. Jednak ratusz dołożył brakujące 1,85 mln zł do najniższej oferty i dzięki temu inwestycja może być realizowana.
Konrad Fijołek stwierdził, że ta droga poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy pomiędzy stolicą Podkarpacia, a autostradowym węzłem A4 Rzeszów Północ. Oprócz kilometrowego odcinka od ul. Warszawskiej (dokładnie od ul. Myśliwskiej do granicy Rzeszowa), przebudowa obejmie też dochodzące do niego jezdnie i skrzyżowania. Powstanie ulica z dwoma jezdniami (po dwa pasy i każdy z nich będzie miał 3,5 szerokości). Powstaną także ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe oraz oświetlenie. Zaplanowano też przebudowę sieci podziemnych.
Zamontowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, zmodernizowany będzie przejazd kolejowy przez linię kolejową Rzeszów – Ocice. Firma Strabag te wszystkie prace ma wykonać w ciągu 16 miesięcy. Maciej Łukaszek z firmy Strabag zapewnia, że roboty mają być tak zorganizowane, aby utrudnienia dla kierowców były niewielkie.
Ponadto rozbudowa ulicy Warszawskiej obejmie też trzy sąsiednie ulice: Łowiecką (103 metry), ul. Bażantową (93 m) i ul. Myśliwską (212 m).
and