5 zalet okien drewniano aluminiowych

5 zalet okien drewniano-aluminiowych

Każdy, kto decyduje się na budowę własnego domu, prędzej czy później staje przed jedną z najtrudniejszych decyzji – jakie okna wybrać? Czym różnią się takie zrobione drewna od tych, których głównym tworzywem jest aluminium? Czym cechują się okna, które łączą oba te surowce? Czy postawić na nowoczesny design, czy pożądane właściwości? Pytań jest mnóstwo, a odpowiedzi znaleźć trudno. Dlatego postanowiliśmy przygotować listę zalet ulubionego przez wielu rodzaju okien.

Czym są okna drewniano-aluminiowe?

Zanim przejdziemy jednak do wymiany wielu zalet okien drewniano-aluminiowych, warto wytłumaczyć, jak właściwie są one zbudowane. Nie ma tutaj specjalnej filozofii, ale jest znaczna poprawa wszelkiego rodzaju dobrych właściwości. Z zewnątrz szyba oprawiona jest ramą aluminiową, a z wewnątrz wybranym gatunkiem drewna. Łącząc te dwa surowce, można połączyć także funkcjonalność z wyglądem. A zalety okien drewniano-aluminiowych znaleźć można na każdym rogu!

1. Dobra wytrzymałość framug

Połączenie dwóch surowców pozwala skutecznie zabezpieczyć framugi wychodzące na zewnątrz przed warunkami atmosferycznymi. Aluminiowa warstwa okna będzie zdecydowanie wytrzymalsza od nawet doskonale zaimpregnowanego drewna. Automatycznie poprawia się więc izolacja termiczna, a i remont trzeba będzie robić dużo, dużo później.

2. Ogromne możliwości personalizacji

Techniczne właściwości wybranych okien to jedno, ale wszyscy doskonale wiemy, że na co dzień zwracamy uwagę przede wszystkim na wygląd – a w przypadku framug drewniano-aluminiowych możemy wybrać nie tylko kolor okien z zewnątrz, ale także gatunek drewna, z którego wykonana zostanie strona wewnętrzna. A do wyboru jest mnóstwo różnego rodzaju drzew, gdzie każde będzie miało swoje indywidualne właściwości!

3. Mniejsza waga – łatwiejsze montowanie

Nie wszystkim zdarza się myśleć o tym aspekcie okien, ale warto zapamiętać, że framugi z aluminium ważą znacznie mniej niż te, które zostały zrobione z drewna. Oczywiście okna wykonane w technice mieszanej nie dorównają w lekkości tym stworzonym wyłącznie z aluminium, ale ich zredukowana waga zdecydowanie ułatwi montaż.

4. Tłumią dźwięki ulicy

Kombinacja drewna i aluminium to idealne połączenie dla wszystkich osób, które cenią sobie spokój domowego ogniska. Zgiełk dochodzący z ulicy i sąsiedztwa świetnie tłumi zabudowane aluminium drewno.

5. Nie wymagają pielęgnacji

Ten punkt może okazać się decydującym argumentem dla wszystkich, którzy nie lubią ciągłych prac przy domu – okien z aluminiowymi nakładkami po prostu nie trzeba konserwować.

Zalet można znaleźć jeszcze dużo, dużo więcej – choć warto pamiętać, że w przypadku okien aluminiowo-drewnianych dużym plusem może być też indywidualna, przystępna cena!

Artykuł partnera