5 zalet szycia garnituru na miarę

Uszyty garnitur na miarę z pewnością jest inwestycją bardziej opłacającą się od kupienia produktu gotowego, który został wystawiony na sklepowej witrynie. Dla wielu jednak nie jest to wystarczający argument, dzięki któremu podjęliby decyzję o wyborze odpowiedniego krawca, który zająłby się produkcją pięknego i jedynego w swoim rodzaju wyrobu odzieżowego. Zatem przedstawiamy pięć zalet szycia na miarę garnituru u najlepszych krawców.

1. Garnitur na miarę – doskonale dopasowany do sylwetki

2. Szycie garnituru na miarę – możliwość wybrania odpowiedniego materiału

3. Garnitur szyty na miarę – perfekcyjna jakość, którą widać gołym okiem

4. Szycie garniturów na miarę – ukryj swoje niedoskonałości

5. Garnitur na miarę – najważniejsze są twoje preferencje

Garnitur na miarę – doskonale dopasowany do sylwetki

Jeżeli potrzebujesz garnituru na ważne okazje, to z pewnością chcesz się na nich prezentować nieskazitelnie. Niestety, dobre wrażenie może nie zostać osiągnięte, jeżeli będziesz mieć na sobie garnitur pre-made z jakiej wystawy sklepowej. Decydując się na uszycie garnituru na miarę, będziesz mieć pewność, że będzie on doskonale dopasowany do twojej sylwetki, a co za tym idzie – będzie nie tylko dobrze wyglądał, ale również będzie bardzo wygodny w noszeniu.

Szycie garnituru na miarę – możliwość wybrania odpowiedniego materiału

Decydując się na uszycie garnituru na miarę, masz również wpływ na wybór tkaniny, z której zostanie uszyty. Masz już dość chodzenia w cienkich garniturach, zrobionych ze słabej jakości bawełny, lub co gorsza z materiału sztucznego, w którym byś się jednocześnie pocił i zmarzł? W takim razie możesz mieć wpływ na cały proces szycia – w tym, także na dobór odpowiednich materiałów. Może zdecydujesz się na jedwab? A może bardziej przypadnie ci do gustu atłas lub tweed? Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia.

Garnitur szyty na miarę – perfekcyjna jakość, którą widać gołym okiem

Garnitury, które widujesz w sklepach mogą na pierwszy rzut oka wyglądać dobrze – szczególnie, jeżeli są na wieszaku, albo na witrynie, do której nijak nie da się zbliżyć. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że takie garnitury szyte są albo przez słabo opłacane szwaczki w krajach trzeciego świata, albo są wykonywane maszynowo. Natomiast usługa szycia garniturów na miarę jest widoczna gołym okiem. Szwy są doskonałe i podkreślają atuty sylwetki. Całość świetnie się prezentuje na osobie, z której została zdjęta miara.

Szycie garniturów na miarę – ukryj swoje niedoskonałości

Ogromną zaletą garnituru na miarę jest również samo zdjęcie miary, dzięki której można w taki sposób zaprojektować produkt ostateczny, aby ukryć te niedoskonałości sylwetki, które najbardziej przeszkadzają czy krępują daną osobę. I chodzi nie tylko o marynarki, ale również o krój spodni. Jeżeli jest coś w twojej sylwetce, co ci się nie podoba, to tylko fason dobrze dobranego garnituru jest w stanie zamaskować twoje kompleksy w taki sposób, aby nikt nie zwracał na nie uwagi.

Garnitur na miarę – najważniejsze są twoje preferencje

Dobrym sposobem, aby cieszyć się ze swojej garderoby jest posiadanie takich produktów odzieżowych, które w pełni spełniają nasze preferencje. Decydując się na garnitur na miarę możesz mieć wpływ na to, jak głębokie będą kieszenie w spodniach czy w marynarce, jaki materiał zostanie wykorzystany – czy też na to, jaki kolor lub wzór będzie miał końcowy produkt. Masz więc naprawdę dużą dozę wpływu na to, co składa się na cały garnitur. A jeżeli chcesz, to możesz oddać podejmowanie niektórych decyzji profesjonaliście, który będzie tworzył twój garnitur.

Artykuł partnera