50 młodych pielęgniarek wkrótce może zasilić kadrę szpitali w regionie

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW.

50 absolwentek pielęgniarstwa na Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego odebrało w środę 14 lipca, dyplomy ukończenia studiów licencjackich oraz symboliczne czepki. Złożyły też ślubowanie dzięki czemu dołączyły do grona pielęgniarek. W czepkowaniu, bo tak nazywa się potocznie uroczystość wręczenia dyplomów po ukończeniu pierwszego stopnia studiów pielęgniarskich, świeżo upieczonym pielęgniarkom towarzyszyli najbliżsi. Pojawili się również ich opiekunowie na uczelni, władze Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także przedstawiciele władz województwa, miasta Rzeszowa i rzeszowskich szpitali.

Wszystkim wam bardzo dziękuję. Kadrze dydaktycznej za trud i wysiłek w przygotowaniu was do zawodu jakże dzisiaj deficytowego i cennego dla społeczeństwa. Rodzicom za trud wychowania, wam, za trud podjęcia trudnej nauki: teoretycznej i praktycznej, która zakończyła się zwycięstwem dla was. Życzę, żeby wasza droga zawodowa zakończyła się tak jak moja. Pełnym zrealizowaniem siebie w zawodzie. Do tego potrzebne jest serce, rozum, empatia – powiedziała do świeżo upieczonych pielęgniarek Teresa Kuziara, członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Uroczystość została zorganizowana w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie rozpoczęło się wniesieniem symboli pielęgniarek – czepka oraz lampki oliwnej.

 

5 44 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
baswind
10 dni temu

Emini S&P Trading Secret method is the best! And love I love it. Google Emini S&P Trading Secret to learn more if you want to earn money by trading.

pielęgniarka
pielęgniarka
11 dni temu
ROMAN
ROMAN
14 dni temu

Czyli tak ślubowanie było, czepkowanie było –
Jest coś jeszcze konkretny temat :
czy te Panie będą chciały pracować tu, tu na Podkarpaciu w tym zawodzie i za ile no bo to jest istotne.
Czy się nie smakują i sru w szeroki świat : O!