52 mln zł dopłaty do przewozów autobusowych

Dzięki dofinansowaniu z funduszu przewozów możliwe jest wożenie pasażerów autobusami MKS i PKS, które podlegają Związkowi Gmin „PKS“. Fot. Wit Hadło

W tym roku dofinansowanych zostanie 336 linii autobusowych na terenie Podkarpacia. W sumie na tel cel przewoźnikom transportu publicznego przyznano 52,7 mln zł. Pieniądze te pochodzą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Kwota dopłaty wyniesie 3 zł do wozokilometru. Organizatorzy transportu publicznego, żeby dostać dopłaty, musieli wyłożyć nie mniej niż 10 proc. ceny usługi. Łącznie środki finansowe przyznano 44 organizatorom – firmom komunikacyjnym. Jednak do naboru przystąpiło więcej takich firm, bo 49. Ubiegały się one też o wyższą łączną kwotę – 66 mln zł. Za te pieniądze miało być dofinansowanych 387 linii komunikacyjnych. Po weryfikacji wniosków przyznano o ponad 13 mln zł mniej. Pieniądze na wożenie pasażerów dostały: gminy, związki gminne, związki powiatowo-gminne, powiaty, związki powiatów oraz województwo. Środki w wysokości 9,2 mln zł przyznano m.in. Związkowi Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie. Do tego związku od 1 stycznia dołączyły kolejne gminy: Błażowa, Kamień, Hyżne, Sokołów Młp. i Raniżów. Dlatego też wprowadzono 24 nowe linie autobusowe z szyldem MKS.
Dzięki wsparciu w tym roku dofinansowanych zostanie ponad 18 mln wozokilometrów. Przewozy w naszym regionie z tych środków będą realizowane aż w 111 gminach. Z linii autobusowych na Podkarpaciu, według szacunków, w 2022 r. skorzysta 1 mln osób. O tym, którym organizatorom przyznano fundusze, w ub. tygodniu poinformowała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka.
and

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
podatnik
podatnik
7 miesięcy temu

Im mniejsza pipidówa tym większe roszczenia:
a to im sąd wybuduj, a to stadion, a to basen, a to lodowisko, a to szpital kliniczny.
Robić się hołocie nie chce tylko daj daj daj
500 daj, 13 i 14 pensje daj, szczepionki za friko, lekarstwa za darmo, tani gaz i węgiel, tani prąd
A do roboty nie łaska ? Zaróbcie sobie jak zachodnie społeczeństwa – bo wam się nic nie należy ! Czasy rozdawania właśnie się skończyły i przestańcie być tacy roszczeniowi.
Ile zapłaciliście PODATKU OD DOCHODU dla tej Polski aby wołać o takie dotacje ?

kolo
kolo
7 miesięcy temu

No brawo brawo! Najpierw masowa likwidacja kursów potem „łaskawa” reaktywacja bo wybory :D To trochę jak z walką z inflacją :D Najpierw stworzyć warunki do jej gwałtownego wzrostu żeby potem z nią „walczyć” drenując kieszenie Polaków ale stawiając siebie w roli ostatniego sprawiedliwego :D Cudownie! :)

***** ***

Mirek
Mirek
7 miesięcy temu

Te pi…r.y tylko obiecują…
A rozp… wszytko

Red
Red
7 miesięcy temu

Nie daj boże wróci rudy folksdojcz do rządzenia to zaraz polikwiduje autobusy ludziom po wioskach. W myśl zasady po co dopłacać do przewozów jak te są w Niemczech.

emeryt
emeryt
7 miesięcy temu
Reply to  Red

Dziecko, po to niemiecka CDU pani Merkel dała pieniądze Tuskowi żeby ten służył niemieckim a nie polskim interesom. Dlatego chęc sprzedaży polskiego LOTu niemieckiej Lufthanzie nie dziwi. Jaki Polak glosuje na czlowieka który mówi. publicznie – ” Polska to nienormalność „?

PO powinna zostać zdelegalizowana!

https://infowire.pl/generic/release/276360/wprost-niemieccy-chadecy-finansowali-partie-tuska

Last edited 7 miesięcy temu by emeryt
ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  emeryt

No jak to jaki :
Nie Polak a polsko języczny, zdrajca, marionetka, czy przeszkolony osobnik jako „V” kolumna do robienia
miszungu który trwa pod dyktando globalistów od 966.

kolo
kolo
7 miesięcy temu
Reply to  Red

Nie kwicz :) Trend masowej likwidacji linii autobusowych utrzymuje się od dawna – pis debile tylko w latach 2005-2007 zlikwidowali prawie 200 tys km połączeń :) W kolejnych latach ta liczba tylko rosła i rośnie do dziś :)